METROPOL
METROPOL

13 Ocak 2021

Sex and The City’nin Yeni Tanıtımını İzlerken Aklımıza Takılan 15 Soru

Sex and The City 

2021 yeteri kadar hızlı başlamamış gibi Pazar günü yayınlanan Sex and The City’nin sadece 38 saniye süren yeni tanıtımı bile yeteri kadar karışık olan zihnimizde pek çok soruya sebep oldu.

1- Elbette en önemli soruyla başlıyoruz. Samantha nerede ?

2- Yeni sezon, alışkın olduğumuz konsepti yerine Samantha’nın kayboluşunu araştıran bir suç dramasına dönüşebilir mi ?

3- Geçirdiğimiz pandemi sürecinde tanıtımda New York şehrini göstermek yerine kızların zoom üzerinden yeniden buluşmasını görebilseydik daha iyi olmaz mıydı?

4- Carrie’nin New York hayatını anlatmak için sürekli köprü görselini kullanmak ne kadar doğru? Çünkü hepimiz biliyoruz ki başrolümüz en yakın arkadaşı Miranda’yı görmek için bile Manhattan’dan ayrılmaz.

5- Tanıtımda kısacık bir giriş cümlesi yerine daha açıklayıcı bir yazı olması gerekmez miydi?

Sex and The City

6- Ayrıca tanıtım yayınlanma tarihi hakkında bir bilgi vermediği için yeni sezonu ne zaman izleyebileceğimiz konusunda bir fikrimiz yok.

7- Karantina döneminde kızların neler yaptığını da gerçekten merak ediyoruz. Miranda tipik iş görüşmelerine zoom üzerinden mi devam etti, Charlotte evde vakit geçirmek için herkesi deli eden bir aktivite maratonu mu yarattı ya da Carrie, bütün vaktini online alışverişe mi ayırdı ?

8- Kızların araba kiralıktan sonra aslında kimsenin araba kullanmayı bilmediğini fark ettikleri bölümü hatırladınız mı?

9- Bir başka soru ise çekimlere pandemi sürecinde mi başlandı? Çünkü tanıtımdaki şehir sahnelerinde kimse maskeli değil.

10- Tanıtım neden bu kadar kısa sürdü? En azından kızları da görebilseydik.

11- Miranda, Carrie ve Charlotte tanıtım videosunun kapağında yer alırken neden videoda görünmüyorlar?

12- Aslında kızların dahil edilmediği bu tanıtım eğer işler ters giderse daha kolay bir şekilde durumu kurtarmak için mi yapıldı?

13- Vogue’un katkıda bulunan yazarlarından Liam Hess’in düşünceleri ise; ”Başlık için bir sürü farklı seçim yapabilirken neden ‘Ve aynen bu şekilde…’girişini seçtiler? Bu aslında son izlediğimiz SATC 2 filmi kadar kötü olmadığını konusunda biraz umut veriyor. Kendilerini iyi bir çalışmaya sokmuş gibiler." 

14- Bu konuda Liam’a katılmamak imkansız çünkü son filmde konu tamamen Carry’nin unuttuğu Manolo Blahnik ayakkabıları ve yeniden karşılaştığı erkek arkadaşı çevresinde gelişmişti.

15- Son olarak itiraf etmeliyiz ki Carry Bradshaw’un hikayeyi anlatan yumuşak sesini yeniden duymak güzel oldu. 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

SJP (@sarahjessicaparker)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: SEX AND THE CİTY , DİZİ , CARRİE BRADSHAW , 2021