METROPOL
METROPOL

17 Mayıs 2021

Sandra Oh’lu The Chair’in Yayın Tarihi Belli Oldu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

sandra ohFotoğraf: AP Images

Sandra Oh’a Cristina Yang olarak âşık olmuş, Eve Polastri rolüyle hayran kalmış olabiliriz. Şimdi de Ji-Yoon ile tanışmaya gün sayıyoruz.

Netlix’in yeni dizisi “The Chair” Sandra Oh’u Pembroke Üniversitesi’nde İngilizce bölümünün ilk kadın başkanı olan Ji-Yoon rolüyle karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. HBO’nun ikonik yapımlarından Game of Thrones dizisinin başındaki isimler olan David Benioff ve D.B. Weiss projenin yürütücü yapımcılığını üstlenecekken, dizinin yaratıcı ismi Amanda Peet olacak. Her bölümün yaklaşık yarım saat süreceği dizi altı bölümden oluşacak.

sandra oh

Netflix

Sandra Oh’a Transparent ile tanınan, yapımcı ve yönetmen kimlikleriyle de tanınan Jay Duplass eşlik edecek. Hatırlayacağınız üzere Oh, 2019’da Killing Eve ve 2005’te Grey’s Anatomy’deki performanslarıyla iki Altın Küre ödülü kazanmıştı. Oh, hayranlarının yeni çalışmalarına yıllar boyunca Grey's Anatomy'ye gösterdikleri kadar sevgi göstereceğini umduğunu dile getirmişti. Oh, katıldığı bir podcast programında da "Gelin, oynadığım ve Asya-Amerikan deneyimine çok daha derinlemesine entegre olan karakterleri görün" diyerek sevenlerine çağrıda bulunmuştu.

The Chair, 27 Ağustos Cuma günü Netflix'te gösterime girecek.

ETİKETLER: THE CHAİR , SANDRA OH , HBO