METROPOL
METROPOL

12 Ağustos 2021

Sandra Oh'lu The Chair Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

the chairNetflix

Sandra Oh, Netflix’in yeni dizisi The Chair ile Pembroke Üniversitesi’nde İngilizce bölümünün ilk kadın başkanı olan Ji-Yoon rolüyle karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. Dizi hakkında neler biliyoruz, bakalım:

The Chair’i Neden İzleyelim?

Aslında Sandra Oh, diziyi izlemek için yeterli bir sebep ama tek neden elbette bu değil. Dizi, prestijli bir üniversitede akademisyen olarak çalışan Ji-Yoon Kim’in hikâyesine odaklanıyor. Oh, Pembroke Üniversitesi'nde İngilizce Bölüm Başkanlığı'na yeni atanan profesör Dr. Ji-Yoon Kim'i canlandırıyor. Dr. Ji-Yoon Kim, bu görevdeki ilk kadın ve üniversitenin az sayıdaki beyaz olmayan personelinden biri olarak çeşitli zorluklarla baş etmek zorunda.

Sandra Oh'un, Killing Eve’deki yükselişinin ardından nasıl bir projeyle kariyerine devam edeceği merak konusuydu. The Chair, kurumsal ırkçılık ve cinsiyetçiliğe karşı mücadele eden bir karakterin hikayesini anlatarak Oh’un doğru ve anlamlı bir adım attığını da gösteriyor. Oh, geçtiğimiz aylarda Los Angeles Times’a verdiği röportajda senaryonun kendisini etkilediğini belirterek, “Korece bir isme sahip olmak bile (dizide), sadece işleri normalleştirme yolunda çok önemli. Aşina olmadığınız bir ismi duyabilmek güzel, üstelik karakterler adımı doğru söylüyor.” demişti. Ayrıca Oh, 2019'da, üçüncü sezonunda yürütücü yapımcılığını da üstlendiği Killing Eve’deki deki rolüyle birden fazla Altın Küre ödülü kazanan ilk Asyalı aktris olmuştu.  

The Chair, ayrıca Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın Netflix’teki ilk projeleri olmasıyla da dikkat çekiyor.

the chairFotoğraf: AP Images

Kadroda kimler var?

The Chair ile Sandra Oh’u Pembroke Üniversitesi’nde İngilizce bölümünün ilk kadın başkanı olan Ji-Yoon rolüyle izleyeceğiz. Oh’un yanı sıra kadroda Holland Taylor, Bob Balaban, Nana Mensah, Everly Carganilla ve David Morse gibi isimler bir arada olacak.

Ne zaman izleyebiliriz?

Sandra Oh’un Netflix’e gelmesi için geri sayımı başlatabiliriz. Her biri 30 dakikadan oluşan altı bölümlük The Chair, 20 Ağustos Cuma günü izlenebilecek.

 

ETİKETLER: SANDRA OH , THE CHAİR , NETFLİX