METROPOL
METROPOL

16 Aralık 2021

Samantha Jones’u Beklerken

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

sex and the city

Öncelikle eğer And Just Like That’i henüz izlemediyseniz bu yazı spoiler ögeler barındırıyor.

Sex and The City’nin merakla beklenen And Just Like That uyarlaması geçtiğimiz günlerde izleyicisiyle buluştu. Çekimler aşamasında bile her görselin detaylarıyla incelendiği dizi, Samantha Jones olmadan yoluna devam edeceğini açıklamıştı. Bu karar ilk etapta tepki çekse de ikonik yapım popülerliğini yitirmedi.

Setten gelen görüntülerle her zamanki gibi moda zevki yüksek ve keyifli bir bölüm beklenirken Mr.Big’in vedası izleyiciye ters köşe duygular yaşatmıştı. Carrie’nin Mr. Big için düzenlediği cenaze töreninde ise Samantha Jones’un gönderdiği çiçek dikkat çekti. Özellikle çiçek istemediğini belirtmesine rağmen Carrie’nin, Jones’un gönderdiği çiçekleri tutması ve ekranlara yansıyan not muhtemel bir geri dönüşün sinyallerini veriyor olabilir.

2021 Kasım ayında bir kaynak Daily Mail’e Samantha Jones karakterinin öldürülmeyeceğini söylemişti. Kaynak ayrıca; “Hepimiz Kim'i özlüyoruz ve ikinci sezon için geri gelmesini umuyoruz. Kapımız her zaman kendisine açık, o serinin önemli bir parçası." dedi. Dizinin kilit karakterlerinden biri olan Jones’un eksikliği ilk bölümde de sıklıkla dile getirilirken yapımın ilerleyen zamanlarda Kim Catrall’ı ikna edip edemeyeceği merak konusu.

ETİKETLER: SEX AND THE CİTY , AND JUST LİKE THAT , SAMANTHA JONES