METROPOL
METROPOL

17 Mayıs 2021

Ryan Murphy’nin Yeni Dizisi: Halston

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Halston

Netflix

Çığır açan moda anlayışlarıyla sektöre yön vermiş pek çok tasarımcı mevcut. Bunların içinde Roy Halston Frowick’i de asla atlamamak gerek. Önceleri sadece modellere ayrılmış podyumlara ünlüleri davet eden, John F. Kennedy'nin yemin töreni sırasında eşi Jackie’nin turkuaz ceketine uygun tasarladığı şapkayla kısa sürede fark yaratan, 1969 yılında kurduğu markasıyla 70’ler tarzını şekillendiren, lüks kesimleriyle Studio 54 döneminin önemli bir tasarımcısı olan, kısacası tüm dünyaya Amerikan modasını tanıtan bir isim o.

Böylesine ikonik bir tasarımcı, hem hatırlanmayı hem de yeni nesil tarafından tanınmayı kesinlikle hak ediyor. Ryan Murphy de böyle düşünmüş olacak ki, Roy Halston Frowick’in muhteşem yükselişine ve düşüşüne odaklanan ve Netflix’te yayınlanan Halston isimli 5 bölümlük bir mini diziye imzasını atıyor. Tasarımcı gibi Indiana’da büyüyen Murphy, tasarımcının kendisi için de önemli bir figür olduğunu belirtiyor. Sıfırdan başlayarak kariyerinde zirveyi görmesi, yapımcıya gerçekten ilham vermiş dizinin hazırlık sürecinde. Gelelim dizinin konusu kadar ilgi çeken ve konuşulan oyunculuk performanslarına.

Halston

Netflix

Roy Halston Frowick’e hayat veren Ewan McGregor, bu diziyle de kendine bir kez daha hayran bırakıyor. Ancak Halston’ın kadrosunda yer alan iki isim var ki, izleyenlerin çoğundan tam not almayı başarıyorlar. İlki, tasarımcının ilham perilerinden biri olan ve mücevher tasarımlarıyla çığır açan Elsa Peretti’yi canlandıran Rebecca Dayan… Diğeri ise Krysta Rodriguez oluyor. Başarılı oyuncu, tasarımcının en yakın arkadaşlarından biri olan Oscar ödüllü aktör Liza Minnelli'ye hayat veriyor.

ETİKETLER: HALSTON , NETFLİX , EWAN MCGREGOR