METROPOL
METROPOL

08 Ocak 2021

Odağımızı Bridgerton’ın Zarif Dükü Regé-Jean Page’e Çeviriyoruz

YAZI: PAR FLORIANE REYNAUD

DERLEYEN: BAHAR ERGEL

Odağımızı Bridgerton’ın Zarif Dükü Regé-Jean Page’e Çeviriyoruz

25 Aralık’tan beri internette en çok konuşulan adam hiç şüphesiz Brigerton’ın zarif Hastings Dükü Simon Basset, yani Regé-Jean Page.

Netflix, Twitter üzerinden Daphne Bridgerton’ın macerasını şimdiden 63 milyonun üzerinde insanın izlediğini açıkladı. Prenses elbiseleri, Kraliçe Charlotte'un sarayındaki skandal, baştan çıkarma oyunları… ama aynı zamanda çekici bir erkek oyuncu kadrosu. Regé-Jean Page, fiziksel güzelliği ve Hastings Dükü rolündeki büyüleyici performansı sayesinde Netflix abonelerinin dikkatini çekmeyi başardı. İşte yıldız hakkında bilmeniz gereken beş şey.

Zimbabveli bir İngiliz

1990 yılında Birleşik Krallık’ta doğdu ve Zimbabwe'nin başkenti Harare'de büyüdü. Regé-Jean Page, 14 yaşında Londra'ya geri döndü ve ilk gençlik yıllarını burada geçirdi. 2013 yılında Londra Drama Merkezi’nden mezun oldu. 2016 yılından bu yana Los Angeles’ta yaşayan aktör, Forest Whitaker ve Laurence Fishburne ile birlikte 1970'lerin şovunun yeniden yapımı olan Roots'ta rol aldı. İşbirliği yaptığını kişiler tarafından şarkı söylemek, dans etmek, müzik ve komedi dahil olmak üzere birçok yeteneğe sahip bir adam olarak tanımlanıyor.

Bridgerton, Shonda Rhimes ile yaptığı ilk işbirliği değil

Grey’s Anatomy ve How To Get Away With Murder’ın yaratıcısı The High Pope of Television genç oyuncuyu Brigerton’dan çok daha önce fark etmişti. Regé-Jean Page WWD ile yaptığı röportajda, çocukken Cumartesi günleri drama okuluna gittiğini ve bunun oyunculukla ilgili birkaç iş için kapı açtığını söylüyor; “gerçekten peşine düşeceğim bir iş olduğunu anlamadan önce bana ara sıra para kazandıran güzel bir hobiydi.” Shonda Rhimes, For the People programı için onu seçmişti ve bu dizinin yıldız karakterlerinden biri olan Leonard Knox’u canlandırmasını istedi. Who What Wear ile yaptığı röportajda “Bu projedeki insanları seviyorum ve onlara güveniyorum” cümlelerini kullandı. “Bir şeyi yeniden icat etmek istediklerinde, ona sadece bir çeşit hız, hareketlilik, modernlik, seksi duyarlılık getirmeyeceklerini biliyorum, aynı zamanda çok güçlü bir sosyal sorumluluk duygusuna da sahipler. Dolayısıyla, sunumumuz hakkında konuştuğumuzda, bu aynı zamanda şu anki seyircinin ne sunduğu ve benim bu dramada ne yaptığımla da ilgiliydi. Bu insanların kalpleriyle doğru şeyi yapacaklarını biliyordum.” Regé-Jean Page, Shonda Rhimes ile yaptığı işbirliklerinin yanı sıra Peter Jackson'ın Mortal Engines filminde ve Amazon Prime'da Sylvie’nin Aşkında rol aldı.

Odağımızı Bridgerton’ın Zarif Dükü Regé-Jean Page’e ÇeviriyoruzBridgerton © LIAM DANIEL/NETFLIX

Kıyafetleri aracılığıyla karaktere bürünüyor

Regé-Jean Page bir role başlayacağında ilk istediği şey, karakterin ayakkabıları. "Biraz klişe, ama her şey ayakkabılarla başlıyor. Başka birinin ayakkabılarıyla dışarı çıkıyorsun, bu gerçekten yapmaktan hoşlandığım bir şey. Bu yüzden ilk sorduğum şey karakterin ayakkabıları ya da botları oluyor. Bu sayede evin içinde onlarla yürüyebilir ve karakteri etrafında inşa edebilirim.” diye açıklıyor Who What Wear röportajında. Hastings Dükü'nün gardırobu, karakteri hayal etmek kadar önemliydi. Simon Basset, dünyayı dolaşan gizemli, seksi bir karakterdi. Kişiliği, Lord Byron'dan esinlenen kıyafetleriyle yansıtılıyor. Gerçek hayatta Regé-Jean Page'in basit bir stili var ama Harry Styles ve Billy Porter gibi risk almayı bilen erkek figürlere de hayranlık duyuyor.

Kara mizah ve dönem aşkları istiyor

Regé-Jean Page'in Amerikan kariyeri Roots'ta siyah bir adam için çok klişe bir rolle başlıyor: Louisiana plantasyonundaki bir köle olan Chicken George. Aralık ayında InStyle dergisine, tarihi filmlerde insanları renkli olarak temsil etme ihtiyacından bahsetti. "Kültürde sıklıkla olan şey, zamanda geriye gidersiniz ve sadece beyazlar mutludur" diyor. Ve ne var biliyor musunuz? Zamanın başlangıcından beri hepimiz nasıl gülümseyeceğimizi biliyoruz. Hepimiz zamanın başlangıcından beri evlendik. Hepimiz romantizm, çekicilik ve ihtişam yaşadık. Bunu temsil etmek inanılmaz derecede önemli çünkü beyaz olmayan insanlar için dönem draması sadece travmayı aydınlatmak anlamına gelmemeli."

Odağımızı Bridgerton’ın Zarif Dükü Regé-Jean Page’e ÇeviriyoruzBridgerton © Netflix

En sevdiği film Iron Man 3

Robert Downey Jr.'ın büyük bir hayranı olan Regé-Jean Page, Iron Man üçlemesini dikkatle izlemiş ve Üçüncü filmde İngiliz aktör, Downey Jr'ın Tony Stark olarak performansının daha doğal olduğunu hissetmiş. “Bence filmler devam ettikçe role daha fazla yerleşiyor. Sanırım o kadar uzun zamandır Iron Man ki bazı Avengers filmlerinde muhtemelen daha iyi performanslar sergiliyor, ama bu onun filmi, Tony Stark'ın kontrolü tamamen elinde.” Ancak Regé-Jean Page, süper kahramanları mükemmel karakterler olarak görmüyor ve InStyle röportajında daha incelikli bir yaklaşım öneriyor: “Onlara yeterince yakından bakarsanız, herkesin kötü olduğunu düşünüyorum. Bence şu anda izlediğimiz süper kahraman filmlerinde, en sert yumruk atan kazanır, ki bu dünyadaki en kahramanca şey bu olmak zorunda değil."

ETİKETLER: NETFLİX , BRİDGERTON , REGÉ-JEAN PAGE