METROPOL
METROPOL

05 Nisan 2021

Nisan Ayında Ne İzleyeceğiz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Nihayet Akademi Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı Nisan ayı geldi çattı. Merakla beklenen gece öncesi, adaylıklarıyla gündem olan filmleri izleyip eksiklerinizi tamamlayabilir ya da online izleme platformlarındaki yeni yapımları değerlendirebilirsiniz. Nisan ayında yerli yapımların da öne çıktığını hatırlatalım.

© NBCU

© NBCU

Friends

Evet, eski bir dosta tekrar merhaba! 90’lı yıllardan 2000’ li yıllara uzanan 6 kişilik bir arkadaşlık dizisi olan Friends tüm zamanların gelmiş geçmiş en çok izlenen yapımları arasındaki yerini hala korumaya devam ediyor. Nisan ayı itibariyle Netflix kataloğunda yerini alan Friends ne izlesem diye düşünenler için bir kez daha sıcacık ve güvenilir kollarını açıyor.

Handmaid’s Tale 

Yayımlandığı ilk sezondan itibaren geniş kitlelere ulaşan  Handmaid’s Tale  heyecanla beklenen dördüncü sezonuyla BluTv’de ekranlara gelecek.  Yeni sezon 29 Nisan tarihinden itibaren izlenilebilir.

My Love Six Stories of True Love

Aşkın ne kadar evrensel bir o kadar da benzersiz ve öze l olduğunu bir kere daha hatırlatan bir diziye ne dersiniz? Altı farklı ülkeden, altı farklı yönetmenin, altı aşk hikayesini ele alan mini belgesel 13 Nisan’dan itibaren Netflix’ten izlenebilir.

© NBCUBluTV

Yeşilçam

BluTV’nin heyecanla beklenen dizisi Yeşilçam, izleyecileri 1960’lı yılların Türkiye’sinin gölgesinde altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam yıllarına bir yolculuğa çıkaracak. Çağan Irmak’ın yönettiği; Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin başrollerini üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi isimler de yer alıyor. Yeşilçam Sineması’ndaki bir yapımcının ayakta kalma hikâyesine odaklanan dizi 22 Nisan’da izleyicilerle buluşacak.

Zero

Görünmezlik gücüne sahip utangaç bir genç, hayatını sürdürdüğü mahalleyi korumak için sanatçı olma isteğinden vazgeçip elindeki gücü kontrol etmeyi öğrenmek zorunda kalır. Peki, istediğini elde edebilecek midir? Netflix’in orijinal bilim kurgu dizisi Zero,  her türlü zorluğa rağmen pes etmeyen bir gencin hikayesini sunacak. Dizi, 21 Nisan’da gösterime girecek.

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Başrolünde  Casey Affleck ve Brad Pitt‘in yer aldığı ve idolü olarak gördüğü Amerikalı haydutun çetesine katılan Robert Ford’un zamanla yaşadığı dönüşümü seyirciye sunan The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford de Nisan ayında BluTV’de yaınlanacak. Robert Hansen’ın romanından uyarlanan film, çok meşhur bir kanun kaçağı olan Jesse James’in özel hayatına odaklanacak.

Fatma

Dikkat çeken yerli yapımlardan biri de Burcu Biricik’in başrolünde yer aldığı, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun üstlendiği Fatma dizisi. Sıradan bir temizlikçi olan Fatma’nın  işlediği cinayet sonrasında yaşadıklarına odaklanan dizi 27 Nisan’da platformdaki yerini alacak.

Exit

Norveç yapımı, 30’lu yaşlarından önce milyoner olan dört adamın gerçek hikâyesini konu alan Exit, 2.sezonuyla BluTV Nisan ayı seçkisinde yer alacak. Dizinin kadrosunda Simon J. Berger, Agnes Kittelsen ve Pål Sverre Hagen gibi Norveç’in ünlü isimlerinin yer alıyor.

ETİKETLER: NETFLİX , BLUTV