METROPOL
METROPOL

22 Temmuz 2021

Never Have I Ever İkinci Sezonu Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

netflix

Netflix

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında yayınlanan Never Have I Ever, karantinanın cankurtaranlarından biri olmuştu. Ortak yaratıcılar Mindy Kaling ve Lang Fisher imzalı gençlik komedisi, Güney Kaliforniya'da büyüyen birinci nesil Hintli Amerikalı bir kızın maceralarını konu alıyor. On sekiz yaşındaki Maitreyi Ramakrishnan, kahramanımız Devi Vishwakumar'a hayat veriyor ve bu konuda gerçekten iyi olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Netflix, dizinin yeni sezonunu yayımladığı bültende şöyle tanımladı: "Hintli Amerikalı genç Devi (Maitreyi Ramakrishnan) evde lise ve dramanın günlük baskılarıyla uğraşmaya devam ederken, aynı zamanda yeni romantik ilişkilere yön veriyor."

Çoktan ikinci sezonu bitirdiniz mi? Sizi çok iyi anlıyoruz. Henüz izlemeyenler ise biraz vakit ayırarak her bölümü ortalama yarım saat olan ilk sezonu hızlıca bitirebilirler. Buna değeceğine emin olabilirsiniz. O halde ikinci sezonu geçtiğimiz hafta yayınlanan Never Have I Ever’ın ikinci sezonu hakkında neler bildiğimize bakalım. Bildiklerimizin spoiler içerebileceğini de hatırlatalım.

Kadro eksiksiz şekilde geri dönüyor- hatta sürprizlerle

Netflix, Maitreyi Ramakrishnan'ın Devi Vishwakumar rolüyle başrolünü yeniden canlandıracağını ve Nalini rolüyle Poorna Jagannathan, Kamala rolüyle Richa Moorjani, Ben rolüyle Jaren Lewison, Paxton rolüyle Darren Barnet, Fabiola rolüyle Lee Rodriguez ve Eleanor rolüyle Ramona Young gibi diğer oyuncu kadrosunun eksiksiz bir şekilde geri döndüğünü doğrulamıştı. Gelelim sürprizlere. Never Have I Ever 2. sezona dört yeni karakter katılıyor. Megan Suri’nin, “Sherman Oaks Lisesi'nde kendine güveni ve ışıltısı Devi için acil bir tehdit oluşturacak yeni bir öğrenciyi oynuyor” açıklamasıyla ekibin en yeni üyelerinden biri olduğunu öğrendik. Megan Suri, Devi için acil bir tehdit oluşturan ve Sherman Oaks Lisesi’nde yeni bir Hintli öğrenci olan Aneesa karakterine can verecek. Brittany Runs a Marathon, The Broken Hearts Gallery ve Basmati Blues gibi yapımlarda yer alan Utkarsh Ambudkar, Sherman Oaks Lisesi’nin kadrosundaki en havalı öğretmen olarak izleyici karşısına çıkacak. İngilizce öğretmeni olan Utkarsh Ambudkar, Devi ile de iyi anlaşacak. The Wolf of Wall Street, Mob Town ve Rampage: Büyük Yıkım gibi yapımların kadrosunda yer alan PJ Byrne ise Kamala’nın Caltech’teki programında baş araştırma asistanı Evan’ı canlandıracak.

Devi'nin annesi Nalini için yeni heyecanlar!

Devi'nin annesi Nalini, dermatolog rakibi Dr. Chris Jackson ile tanıştığında kendi başına bir romantizm yaşıyor gibi görünüyor. Dr. Chris Jackson, işini Nalini’den daha farklı yapması ve gösteriş seven tarzıyla (bize biraz Ben’i hatırlattı) dikkat çekiyor.

netflix

Netflix

İkinci sezonda Devi’yi neler bekliyor?

İkinci sezon, birinci sezonun bizi bıraktığı yerden devam ediyor. Devi neredeyse tüm parolalarına bile ilham veren aşkı Paxton ve sezon finalinde sürpriz bir şekilde öpüştüğü Ben arasında kalmıştı. Bu zamana kadar aşk peşinde koşan Devi’nin sürpriz bir şekilde iki erkek arasında kalması işleri epey karıştırıyor. Hindistan’a taşınmadan önce hayallerindeki erkek arkadaşına karar vermek isteyen Devi, bir romantik klişesine boyun eğiyor ve her ikisiyle de ilişki yürütebileceğini sanıyor. Peki, Devi ve arkadaşları popüler olacak mı? Ve etrafındaki herkesle arasını düzeltecek mi? Devi en nihayetinde doğru kararı verebilecek mi? Hepimizin aklındaki bu sorular ikinci sezonda cevaplanacak- ya da sahiden cevaplanacak mı? İzleyip göreceğiz.

Tanıdık sesler duymaya devam!

Devi’nin en kritik karar anlarında sesiyle hepimizi neşelendiren tenis efsanesi John McEnroe, Devi’nin hikâye anlatıcılığına devam ediyor. İkinci sezonda Gigi Hadid de konuk olarak sesiyle diziye katılıyor ve bir bölüm Paxton’ın hikâyesine ses veriyor.

Üçüncü sezon ne zaman çıkacak?

Dumanı tüten ikinci sezonu tamamladık ve aklımızda tabii ki malum soru var. Üçüncü sezon ne zaman gelecek? Dizinin üçüncü sezonu resmi olarak imzalanmadığı için ne zaman yayınlanacağı belli değil. Ancak ilk iki sezon arasındaki zamanlamayı temel alırsak, 2022 baharında veya yazında Netflix'ten iyi haberler geleceğini umabiliriz.

 

 

ETİKETLER: NEVER HAVE İ EVER , NETFLİX