METROPOL
METROPOL

10 Mayıs 2022

Mayıs Ayında Ne İzleyeceğiz?

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

 

Dünyanın En Kötü İnsanı

 

Mayıs ayında ne izleyeceğiz diyenlere bazı önerilerimiz var.

The Offer

Bu yıl 50. yıldönümünün kutlandığı kült yapım The Godfather üçlemesinin Oscar’lı yapımcısı Albert S.Ruddy’nin tecrübelerinden yola çıkılarak hayata geçirilen ve başrollerini Miles Teller, Matthew Goode, Juno Temple, Giovanni Ribisi, Dan Fogler ve Patrick Gallo’nun paylaştığı The Offer dizisi, 4 Mayıs’ta beIN CONNECT’te izleyicilerle buluşacak. 

Workin’ Moms

İş-hayat dengesi de neymiş? Kate, Anne, Jenny, Sloane ve Val; hem ofiste hem de evde büyük sorunlarla uğraşırken hep fazla mesai yapıyor. Sevilen dizi Workin’ Moms, altıncı sezonuyla 10 Mayıs’ta Netflix’te.

Clark

Clark Olofsson’un hayatını konu alan suç temalı dizi 5 Mayıs’ta Netflix Türkiye’de seyirciyle buluşacak.

Dünyanın En Kötü İnsanı

Dünyanın En Kötü İnsanı

Norveç’li Joachim Trier’in Oslo Üçlemesi'nin son halkası Dünyanın En Kötü İnsanı, 30 yaşına basan Julie’nin varoluşsal kaygılarını ve hayattaki yönünü arayışını anlatıyor. Başrol Renate Reinsve, hayat verdiği Julie performansıyla Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Reinsve’nin merak uyandıran performansı, kafası karışık Julie ve hayatını izlemek için yeterince iyi bir neden. İzleyenlerden tam not alan film, MUBİ'nin Mayıs ayı seçkisine de eklendi. Ayrıca Bergman’ın başyapıtlarından biri olarak görülen Persona, Amerikan bağımsız sinemasının son yıllarda çıkardığı en özgün yönetmenlerden Sean Baker’ın filmi The Florida Project, Zeynep Dilan Süren imzalı Büyük İstanbul Depresyonu da MUBİ Mayıs seçkisindeki yerini alacak.

Lizzo’s Watch Out For The Big Grrrls

Doğaçlama ilerleyen Lizzo’s Watch Out For The Big Grrrls dizisi 13 Mayıs Cuma günü Amazon Prime Video Türkiye’de Prime üyeleriyle buluşuyor. Dünya çapında bir süper star ve ikon olan Lizzo, Big Grrrls’in seçkin saflarına ve dünya turuna katılmak için kendine güvenen kadınların peşindedir. Küresel bir seyirci önünde sahnede olmak isteyen 10 kadın Big Grrrls House’a taşınır. Kadınların burada Lizzo’ya katılmak için gerekenlere sahip olduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

Love, Death & Robots: 3. Cilt

Tim Miller ve David Fincher’ın Emmy ödüllü animasyon antolojisinin üçüncü cildi tekinsiz dünyaları, şiddet dolu hazları ve sapkın dürtüleri ekrana taşıyor. 20 Mayıs tarihini not alabilirsiniz. 

 

 

ETİKETLER: MAYIS AYI İZLEME ÖNERİLERİ