METROPOL
METROPOL

26 Şubat 2021

I Hate Suzie'den Yeni Sezon Müjdesi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Son dönemin dikkat çeken işlerinden Sky Atlantic’te yayınlanan “I Hate Suzie” ikinci sezonuyla ekranlara geleceğini duyurdu.

Billie Piper
Billie Piper/Sky

Son dönemin dikkat çeken işlerinden Sky Atlantic’te yayınlanan “I Hate Suzie” ikinci sezonuyla ekranlara geleceğini duyurdu. Suzie rolünde izlediğimiz başrol Billie Piper’a, Leila Farzad, Daniel Ings, Matthew Jordan-Caws ve Nathaniel Martell gibi isimlerin eşlik ettiği dizi küçük yaşlardan itibaren sahne ışıkları altında olan Suzie’nin telefonun hacklenmesi ve yaşadıklarına odaklanıyor. Yönetmenliğini Georgi Banks-Davies ve Anthony Neilson’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizi, her bölümde farklı bir duyguyu anlatarak Suzie’nin dünyasına izleyicileri davet ediyordu. Suzie’nin yaşadığı travmaları, şok, inkâr, korku, utanç, pazarlık, suçluluk, öfke ve kabullenme olarak ayrı ayrı ele almıştı.

Neden İzleyelim?

Öncelikle diziyi daha önce hiç izlememiş olanlara birkaç not düşelim. “I Hate Suzie’nin, “Fleabag”, “Killing Eve”, “I May Destroy You” gibi kadın odaklı hikâyeleri sevenlerin listesine girebilecek bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Senaryo ise Succession dizisinden tanıdığımız Altın Küre ve Emmy ödüllü Lucy Prebble ve Suzie karakterine hayat veren Billie Piper’a ait. Piper’ın Suzie rolünde izlemek de diziye başlamak için yeterli bir neden aslında. Piper, karakterin yaşadığı ikilemleri, kararsızlıklarını ve dalgalanmaları aktarma konusunda başarılı bir performans sergiliyor.

İkinci sezonda neler olacak?

Sekiz bölümlük TV dizisi, İngiliz aktör Suzie Pickles'ın hayatına odaklanıyordu. İkinci sezonun detayları henüz açıklanmadı. İkinci sezon haberini duyuran kanal da duyurusunda herhangi bir ipucu paylaşmadı."Suzie Pickles'ın yolculuğuna devam edeceğimiz için çok heyecanlıyız. Çekimler 2022'de başlıyor. Daha fazla haber gelecek (o zamana kadar dudaklarımız mühürlendi)" şeklinde bir açıklamayla haberi duyurdu. Aslına bakarsak hikâyenin hangi yöne gideceğini tahmin edememek de heyecanımızı artırıyor diyebiliriz. Öte yandan detaylar için sabırsızlandığımızı da belirtmemiz gerek.

İki sezon için ne kadar bekleyeceğiz?

Çekimler 2022'de başlayacak, bu nedenle gösterim tarihi henüz belirlenmedi. Bu arada, birinci sezonu Amazon Prime veya BeIN CONNECT üzerinden izleyebilirsiniz. 

ETİKETLER: I HATE SUZİE , BİLLİE PİPER