METROPOL
METROPOL

11 Mayıs 2021

House of the Dragon Evrenine Giriş

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

HBOHBO

Game of Thrones finaliyle ilgili hayal kırıklarını aşamayacak bir grup insan olduğunu biliyoruz. Maalesef bunun için yapabileceğimiz bir şey yok. Ancak HBO bu hayal kırıklığını unutturmak için elinden geleni yapıyor diyebiliriz.

Ateş ve Buzun Şarkısı'ndan 300 yıl önceki bir evrende geçen dramanın, Westeros'u fethetme arayışlarını izlediğimiz Targaryenler’i gölgede bırakması bekleniyor. İsminden de anlayacağınız gibi House of the Dragon, Targaryen hanedanlığını anlatacak. Ejderhaların annesi Daenerys Targaryen’in doğup büyüdüğü toprakları daha yakından keşfetme şansı bulacağız da diyebiliriz.

Teknik ekipte de aşina olduğumuz simalar karşımıza çıkıyor. Daha önce Game of Thrones ve Altered Carbon dizilerinde yönetmenlik yapmış olan Miguel Sapochnik yönetecek. Dizinin senaristi ise Ryan J. Condal olacak.

Merakla beklenen dizinin kadrosunda ise Paddy Considine (Kral Viserys Targaryen), Emma D’Arcy (Prenses Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke,(Alicent Hightower), Matt Smith (Prens Daemon Targaryen), Steve Toussaint (Lord Corlys Velaryon), Eve Best (Prenses Rhaenys Velaryon), Rhys Ifans (Kral Eli Otto Hightower), Sonoya Mizuno (Mysaria), Fabien Frankel (Sör Criston Cole) gibi isimler arasında yer alıyor.

HBO, çekimleri Cornwall'da devam eden House of the Dragon'dan ilk görüntüleri paylaştı. Ayrıca yapılan yazılı açıklamada karakterleri tanıtarak merakla beklenen evrenin kapılarını araladı.

HBO

HBO

Paylaşılan ilk görselde Targaryen kraliyetlerinin rollerini üstlenen Matt Smith ve Emma D’Arcy sahil kenarında karşımıza çıkıyor. The Doctor Who’nun yıldızı Matt Smith, Prens Daemon Targaryen rolüne bürünmüş halde, siyah bir kıyafet ve platin sarı bir perukla görünüyor. Prenses Rhaenyra Targaryen olarak rol alacak olan Emma D’Arcy, Emilia Clarke’ın Daenerys’ine benzer tarzda örgülü bir buz sarısı saç modeli ve kırmızı elbisesiyle karşımızda. Aşina olduğumuz bir görünümle karşımıza çıkan ikiliyi gördüğünüz an Targanyenler’i ne kadar özlediğinizi fark edebilirsiniz.

HBOHBO

HBO'nun servis ettiği bir diğer görselde ise Velaryon Hanesi'nden Deniz Yılanı olarak bilinen Lord Corlys rolündeki Steve Toussaint'i görüyoruz. Westeros tarihindeki en ünlü deniz maceracısı olan Deniz Yılanı'nın dünyanın en büyük donanmasını inşa ettiği de paylaşılan bilgiler arasında.

2022’de ekranlara gelmesi beklenen dizinin 10 bölümden oluşacağı da gelen bilgiler arasında. Sevenlerini memnun edecek mi, beklentileri karşılayacak mı ya da Targanyen özlemimizi giderecek mi bekleyip göreceğiz.

ETİKETLER: HBO , HOUSE OF DRAGON