METROPOL
METROPOL

17 Mayıs 2022

High School Musical Geri Dönebilir Mi?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

 

high school musical

Zac Efron, High School Musical'in yeni versiyonu için East High'a geri döner mi sizce?

Bu soruya şimdilik kesin bir yanıt veremiyoruz. Ancak High School Musical efsanesini özleyenlerdenseniz yalnız olmadığınızı bilin. Yapımın başrol yıldızı Zac Efron, “Kalbim hala orada.” diyerek bir geri dönüş için ne kadar hevesli olduğunu açıkladı.

Orijinal High School Musical üçlemesi 2008'de sona ermiş olabilir, ancak High School Musical serisi, 2019'da Disney+'da High School Musical: The Musical: The Series adlı televizyon dizisinin yayınlanmasıyla bir şekilde yeniden başlatıldı. Müzikal-komedi dizisi, orijinal filmlerin çekildiği lisede geçiyor ve bir lise müzikali prodüksiyonu yapmaya karar veren bir grup genç müzikal tiyatro severin merkezinde yer alıyor.

Efron, yaklaşmakta olan gerilim filmi Firestarter kapsamında katıldığı röportajlardan birinde müzikalin geri dönmesiyle ilgilendiğini açıkladı: “Gerçekten herhangi bir şekilde geri dönüp o takımla çalışma fırsatına sahip olmak harika olurdu. Kalbim hala orada. Bu inanılmaz olurdu. Umarım gerçekleşir.”

İlk High School Musical filmi 2006'da gösterime girmişti. Romeo ve Juliet'ten ilham alan film, bir basketbol kaptanı ve utangaç bir matematik öğrencisinin lise müzikalinde yer almak için kaydolduktan sonra yakın bir bağ kurmasına odaklanıyordu. Zac Efron’un yanı sıra kadroda Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale ve Corbin Bleu’un yer aldığı yapım kısa sürede bir fenomene dönüşmeyi başarmıştı.

Ekranlarda yeniden çekimlerin, geri dönüşlerin ve canlandırmaların sayısı her geçen gün artarken benzer bir haberi High School Musical'dan almak çok da şaşırtıcı olmayacaktır. Üstelik geri dönmek için bu kadar hevesli birileri daha varken.

ETİKETLER: HİGH SCHOOL MUSİCAL , ZAC EFRON