METROPOL
METROPOL

13 Haziran 2021

Haziran Ayında Ne İzleyeceğiz?

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Yaz güneşi, tatil planları ve sosyalleşmeye duyulan özlem derken belki bu aralar biraz daha az ekran başında olacağız ancak kaçırılmaması gereken dizi ve filmleri not etmekte fayda var.

Haziran ayı önerilerimizi paylaşıyoruz:

widows

Netflix/ Skate Girl

Skate Girl

Hindistan kırsalındaki bir genç, hayatını değiştirecek kaykay tutkusunu keşfeder. Yarışlara katılma hayalinin peşindeki bu genci zorlu bir yolculuk bekliyordur. Manjari Makijany tarafından yönetilen "Skate Girl" ABD ve Hindistan ortak yapımı bir gençlik dizisi. Oyuncular arasında genç oyuncular Rachel Sanchita Gupta ve Shafin Patel yer alıyor. İlham verici bu hikâyeyi Netflix üzerinden 11 Haziran’dan itibaren izleyebilirsiniz.

You Were Never Really Here

Başından travmatik olaylar geçen bir babanın kayıp kızını bulma çabasını anlatan “You Were Never Really Here”, BluTv’de izleyicilerle buluşacak. Lynne Ramsay tarafından yazılıp yönetilen film, başrol Joaquin Pheonix’e 2017 yılında Cannes Film Festivali’nde “En İyi Oyuncu Ödülü”nü kazandırmıştı. Pheonix’e, Ekaterina Samsonov, Alex Manette, John Doman ve Judith Roberts eşlik ediyor.

Fatherhood

"Fatherhood", kızlarının doğumundan sonra eşini kaybeden bir babanın hikayesini anlatacak bizlere. Kevin Hart'ın yapımcılığını üstlenip başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda American Pie, About A Boy, Grandma gibi filmlerden hatırladığımız Paul Weitz oturuyor. Matt Logelin'in 2011 yılında yayımlanan anı kitabı "Two Kisses For Maddy: A Memoir Of Loss and Love"dan uyarlanan filmi 18 Haziran’da Netflix’te izleyebilirsiniz.

widows Widows'un başrollerinde Oscar ödüllü Viola Davis, Elizabeth Debicki, Michelle Rodriguez ve Cynthia Erivo yer alıyor. Fotoğraf: Arthur Elgrot

Widows

Yönetmen koltuğunda Oscar ödüllü yönetmen Steve McQueen’in oturduğu, kocalarının borçlarını kapatmak için bir banka soygunu düzenleyen dört kadının hikâyesini anlatan "Widows", haziran ayında Blu Tv’de izleyicilerle buluşacak. Filmin başrollerinde ise Oscar ödüllü Viola Davis, Elizabeth Debicki, Michelle Rodriguez ve Cynthia Erivo yer alıyor.

Dört Köşeli Üçgen

Yazar, ressam, müzisyen kimliklerinin yanı sıra, 2008’de çektiği Peyami Safa uyarlaması "Gölge" ile de adından sıkça söz ettiren Mehmet Güreli, yine bir edebiyat uyarlamasıyla karşımızda. Salâh Birsel’in romanının serbest bir uyarlaması olan bu siyah beyaz film, hayata gözlemci kalmayı seçen bir karakterin etrafında, dolambaçlı, deneysel, hiciv dolu bir hikaye kuruyor. Film MUBİ’nin Haziran 2021 programında izleyicileri bekliyor.

Limetown

Jessica Biel’in başrolünde oynadığı, bir nörobilim araştırma tesisinde üç yüz kişinin ortadan kaybolmasının gizeminin peşine düşen gazetecinin hikâyesini anlatan "Limetown", 6 ay boyunca sadece BluTV’den izlenebilecek.

Küçük Şeyler

Kıvanç Sezer’in, şehirde çoğalan lüks konutların ardındaki hikayelere adadığı üçlemesinin ikinci filmi, orta sınıf bir çiftin ilişkisine odaklanıyor. İşini kaybettikten sonra kimlik bunalımına giren bir beyaz yakalının (Alican Yücesoy), hayatına yeniden anlam aramasını anlatan filmde, Sezer’in ilk filmi "Babamın Kanatları"nda da belirgin olan sınıfsal perspektif, bu kez karanlık bir mizahla kendini dışa vuruyor. Film, 12 Haziran itibariyle MUBİ’de.

ETİKETLER: NETFLİX , BLU TV , MUBI