METROPOL
METROPOL

31 Mart 2021

Grace Kelly’nin Kayıp Milyonları

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Grace Kelly

 

Hollywood dünyasında kaldığı kısa süreye rağmen unutulmaz isimler arasına adını yazdıran Grace Kelly, tüm senaryoları gölgede bırakan hayat hikayesi ve bu hikayenin sayfalarına işlediği moda zevkiyle hala bizi etkilemeye devam ediyor.

Pensilvanya’da varlıklı bir ailenin üçüncü çocukları olarak dünyaya gelen Grace Kelly, bir olimpiyat atleti olan babası oyunculuk yapmasını istemeyince evi terk ederek kendi serüvenini de başlatmış oldu.

Alfred Hitchcock’un 1954 yapımı Dial M for Murder ve yine aynı tarihte çekilen Rear Widow’la yönetmenin ilham perisine dönüşen Kelly, ona Oscar ödülü getiren The Country Girl filminin ardından kendi buruk peri masalının da kapıları kısa bir süre sonra aralanmıştı.

 

Grace Kelly

 

1956 yılında Prens Reiner ile evliliği aslında bir dizi finansal olayları da beraberinde getirmişti. Grace Kelly: The Missing Millions belgeseli de hayatından trajik ölümüne kadar pek çok olaya ışık tutarken aynı zamanda Prensesin yaşadığı maddi sorunlara da odaklanıyor.

Belgesele göre Grace Kelly’nin kraliyet ailesine dahil olmasının bile ardında bazı finansal manevralar vardı. Adeta Hollywood döneminden kalma oyunculuğunu yansıttığı evliliği belki de bu yüzden dışarıdan görkemli ama kapalı kapılar ardında farklı bir hikaye barındırıyordu. Grace Kelly’nin hayatına farklı bir açıdan yaklaşan yapım 27 Mart tarihinde Channel 5’da gösterime girse de yakın bir zamanda başka platformlarda da karşımıza çıkacağına eminiz.

ETİKETLER: GRACE KELLY , BELGESEL