METROPOL
METROPOL

19 Haziran 2021

Gossip Girl'ün İlk Fragmanı Neler Söylüyor

YAZI: HAZAL BAYAT

Final bölümünün üzerinden geçen 8 senenin ardından yepyeni bir hikayeyle geri dönen Gossip Girl'ün prömiyeri 8 Temmuz'da yapılacak; ilk fragmanıysa yayında. Frank Ocean'ın Super Rich Kids isimli şarkısının arka planda çaldığı 2 dakikalık videoda beklediğimiz neredeyse her şeyi bulduk: Zengin, iyi görünümlü gençler ve karmaşık ilişkiler. Yüksek bütçeli yapımın özellikle defile sahnesi, kendisine ayrılan bütçenin hakkını vereceğinin de göstergesi.

hbo-max-gossip-girl

Emily Alyn Lind tarafından canlandırılan Audrey Hope karakterinin "Birbirimizi bebekliğimizden beri tanıdığımız arkadaş grubumuzda güven ve bir tarihimiz var" sözleriyle başlayan fragman, Jordan Alexander'ın hayat verdiği Julien Calloway'in sözleriyle başka bir boyut kazanıyor: "Bu okulun sahibi biziz." Bu defa dedikoduları bir blogdan değil Instagram hesabından yayan Gossip Girl'ü durdurmak eskisinden de daha zor. Ortaya çıkardıklarıysa "yeni kızın" gelmesiyle ortaya çıkan kargaşanın büyümesinin en önemli sebebi. Özetle Frank Ocean'ın şarkısında geçen şu sözler, aslında dizinin ufak bir özeti: "Sahte arkadaşlardan başka hiçbir şeyi olmayan süper zengin çocuklar."

Yayımlanacağı gün yaklaştıkça hakkında yeni haberler alarak daha çok heyecanlandığımız Gossip Girl, ilk günden bu yana Instagram üzerinden görüntüler paylaşıyor. 26 Ocak'ta Yukarı Doğu Yakası'ndaki kurgusal özel okuldan "Koridorda görüşürüz" açıklamasıyla fotoğraflar paylaşan hesabın diziyi interaktif hale getireceğine şüphe yok.

ETİKETLER: GOSSİP GİRL , HBO MAX , GOSSİP GİRL REBOOT