METROPOL
METROPOL

15 Mayıs 2021

‘Friends’ Reunion Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

friendsGetty Images

Büyük bir çoğunluğumuzun en sevdiği ve en çok özlediği arkadaş grubu yeniden bir araya geliyor. Oyuncular, ikonik sitcom'un 25. yıldönümünü onurlandırarak, HBO'nun yayın hizmeti HBO Max için yeniden buluşuyor. Duyduğumuz ilk günden beri bizi heyecanlandıran, ‘eskisi gibi olmayacak’ hayal kırıklığını bir parça da olsa hissettiren ama her koşulda sabırsızlıkla beklenen Friends özel bölümü için yayın tarihi de nihayet açıklandı. İşte bildiğimiz her şey:

Beklediğimizden daha da kısa bir süre sonra özel bölümü izleyeceğiz!

Aslında beklenenden çok daha erken gelen sürpriz fragman bize sırtları dönük şekilde kameradan uzaklaşan kahramanlarımız ve tarih dışında çok fazla bilgi vermiyor. HBO Max, bu mini fragmanla hem heyecanımızı artırdı hem de bölümün 27 Mayıs'ta yayınlanacağını açıkladı.

Bölüm sürpriz isimlerle dolu!

Orijinal Friends ekibinin tüm yıldızları (Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer) dizinin özel bölümü için bir araya geliyor. Bu etkinliğin senaryosuz, her ismin karakterleri değil de kendileri olarak bir araya geldiği ve oyuncuların perde arkasına geçip şovla ilgili anılarını paylaştığı nostaljik bir şov olacağını da tekrar hatırlatalım. Ekip, Burbank, California'daki Warner Bros. Studio lotundaki orijinal Friends sahnesi Stage 24'e geri dönerek bizi gerçekten özlediğimiz günlere döndürmeye kararlı. Ayrıca Friends yapımcıları Kevin Bright, Marta Kauffman ve David Crane, altı oyuncu kadrosuyla birlikte özel yapımın da ortak yapımcılığını üstlenecek. 

Bir nevi 25. yıl kutlaması olacak etkinliğe oldukça etkileyici bir konuk listesi de ekleniyor.

Konukların özel bölümde nasıl bir rol oynayacağına dair henüz bilgi paylaşılmadı ancak isimleri görünce bunun pek de bir önemi kalmıyor diyebiliriz. Karşınızda Friends Reunion’ın sürpriz ve kalabalık konukları: David Beckham, Justin Bieber, James Corden, BTS, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon ve Malala Yousafzai.

Gelen bu son bilgilerden sonra artık tam anlamıyla günleri sayıyoruz diyebiliriz. Bu arada Friends Reunion bölümü için heyecanınızı abartılı bulanlar, 'eskisi gibi olmayacak' diyerek sizi bir hayal kırıklığına hazırlamaya çalışanlar olacaktır. Size önerimiz geçmişin sıcak ve huzurlu anılarına bir kere daha konuk olma şansına sevinerek, bu 'uyarıları' dikkate almamanız. Belki özel bölüme kadar eski bölümler sizi oyalayabilir!

ETİKETLER: FRİENDS REUNİON , HBO MAX