METROPOL
METROPOL

01 Eylül 2021

Eylül Ayında Ne İzleyeceğiz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

lucifer

Aşk 101

Netflix’in sevilen yerli yapımı Aşk 101, nihayet ikinci sezonuyla geri dönüyor. 90’lar ruhuyla hepimizi özlediğimiz günlere kısa bir yolculuğa çıkaran dizinin ikinci sezon özeti şu şekilde aktarıldı: “İkinci sezonda Osman ilk kez aşık olur. Işık Sinan’ı hayata döndürmeye çalışırken, Eda ve Kerem ise kendi seçimleri ve ilişkileri arasında sıkışıp kalmıştır.”

The Morning Show

Birinci sezonuyla Apple'a ilk Emmy ödülünü kazandıran The Morning Show, başroldeki Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon'un yanı sıra kadrosunda yer alan Billy Crudup, Mark Duplass, Nestor Carbonell, Karen Pittman, Bel Powley, Desean Terry, Janina Gavankar ve Tom Irwin gibi isimlerle de dikkat çekiyor. Apple TV+’ın sevilen dizisi ikinci sezonuyla kaldığı yerden, Alex ile Bradley'in dikkat çeken canlı yayını sonrasında yaşananlarla devam edecek. Yeni sezonun ilk bölümü 17 Eylül 2021 Cuma günü geliyor. Her Cuma yeni bölümler Apple TV+ üzerinden izlenebilecek.

 

 lucifer

Lucifer

Netflix’in en sevilen dizilerinden Lucifer son sezonuyla ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Lucifer büyük terfiyi almasından sonra neler yaşanacak hep beraber izleyeceğiz. Dizi, 10 Eylül’de Netflix kataloğundaki yerini alacak.

Good Time

Josh ve Benny Safdie tarafından yönetilen ve Josh Safdie ve Ronald Bronstein tarafından yazılan 2017 Amerikan suç gerilim filmi Good Time, Eylül ayında BluTV'den izlenebilecek. Robert Pattinson’ın harikalar yarattığı filmde oyuncuyu, kendi yakalanmasından kaçarken zihinsel engelli kardeşini kurtarmaya çalışan bir soyguncu olarak izleyeceğiz.

Everybody’s Talking About Jamie

Londra West End’in ödüllü, hit müzikalinin film uyarlamasında Jamie, sahnede yaşayacağı bir hayatın hayalini kuruyor. Hikâyede en iyi arkadaşı Pritti ve annesi tarafından sonsuz derecede desteklenen Jamie’nin, bağlı olduğu topluluğa daha kabullenici olma ve zorluklarla yüzleşme konusunda ilham vermesi ile karanlıktan spot ışığına çıkmaları konu ediniliyor. Everybody’s Talking About Jamie, 17 Eylül’de Amazon Prime Video’dan izlenebilecek.

lucifer

Sex Education

Moordale, seks okulu olarak kulaktan kulağa yayılırken yeni okul müdürü delidolu öğrencileri kontrol etmeye, Otis ise gizli ilişkisini saklamaya çalışır. Sevilen gençlik dizisi Sex Education, kadrosuna eklenen yeni isimler ve eğlenceli hikayesiyle geri dönüyor. Yeni sezon 17 Eylül’de Netflix’te yerini alacak.

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

Ödüllü yönetmen Céline Sciamma’nın Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmi Eylül ayıyla birlikte BluTV koleksiyonundaki yerini alacak. Cannes Film Festivali’nden En İyi Senaryo ödülüyle ayrılan yapım, son özgürlük anlarını paylaşan iki kadının arasında yaşananları konu alıyor. Başrollerde Noémie Merlant ve Adèle Haenel'i görüyoruz.

I, Tonya

Allison Janey’ye Oscar kazandıran ve Margot Robbie’nin başrolünde yer aldığı otobiyografik film I, Tonya Eylül ayında BluTV'de izleyicilerle buluşacak.

lucifer

Cinderella

Çağdaş küresel sanatçıların pop şarkılarını ve Cabello ve Menzel'in orijinal şarkılarını içeren, geleneksel masalın müzik odaklı modern bir yorumu olacak filmin başrollerinde, ilk oyunculuk denemesiyle Camila Cabello'yu ve yakışıklı prens rolünde İngiliz aktör Nicholas Galitzine'i izleyeceğiz. Külkedisi bir kere daha üvey annesinin ve kız kardeşlerinin zalimlikleriyle uğraşacak; ama bu kez onu, hayallerinin peşinde koşan, hırslı ve güçlü bir genç kadın olarak izleyeceğiz. Amazon Prime Video, Cinderella’nın 3 Eylül’de yayınlanacağını duyurdu. 

 

ETİKETLER: NETFLİX , BLU TV , AMAZON PRİME