METROPOL
METROPOL

01 Ekim 2021

Ekim Ayında Ne İzleyeceğiz?

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Yolunu gözlediğimiz dizilerin yeni sezonlarından ödüllü festival filmlerine uzanan yapımlarla Ekim ayı izleme listemizi hazırladık.

seberg

Seberg

Spencer’da sergileyeceği performansla hepimizi heyecanlandıran Kristen Stewart’ın efsanevi oyuncu Jean Seberg’e hayat verdiği Seberg, önümüzdeki günlerde Blu TV kataloğundaki yerini alacak. 2019 yapımı bu siyasi gerilim filminde başrol Stewart’a Jack O'Connell, Margaret Qualley, Zazie Beetz, Anthony Mackie ve Vince Vaughn gibi isimler eşlik ediyor.

Kin

Yılmaz Erdoğan ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın başrolde oynayacağı Kin, bir ailenin intikam hikâyesini anlatıyor. Rüzgar Aksoy ve Cem Yiğit Üzümoğlu’nun da kadroda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gönül İşleri ve Çok Uzak Fazla Yakın gibi yapımlarda imzası bulunan Türkan Derya oturuyor. Netflix orijinal yapımı, 8 Ekim’de katalogdaki yerini alacak.

Seinfeld

Sit-com tarihinde bir dönüm noktası olan efsanevi dizi Seinfeld tüm sezonlarıyla Netflix semalarına geliyor. 1 Ekim’den itibaren komedyen Jerry ve arkadaşlarının hayatlarına konuk olabilirsiniz.

seberg

You

Netflix’in sevilen dizilerinden You, üçüncü sezonuyla geri dönüyor. İşler daha ne kadar garipleşir bilemiyoruz ancak yeni sezonun resmi açıklamalara göre özeti şöyle: “Artık evli ve küçük bir bebek sahibi olan Love ve Joe, Madre Linda adlı zengin bir muhitte normal bir yaşam kurmaya çalışır. Ancak huylu huyundan vazgeçmez ve işler yine karmaşık bir noktaya sürüklenir.” Yeni sezonu 15 Ekim’de izleyebilirsiniz.

 

Happy End

Usta yönetmen Michael Haneke, 2017 tarihli filmi Happy End ile Cannes Film Festivali'nden eli boş dönse de Isabelle Huppert, Toby Jones ve Mathieu Kassovitz gibi isimleri buluşturan kadrosuyla izlenmeye değer. Film Ekim ayında Blu TV’den izlenebilir.

seberg

Burning

Blu TV’nin Ekim ayı seçkisine eklediği ödüllü festival filmlerinden biri de 2019’un en iyi filmleri arasında gösterilen Burning. Haruki Murakami'nin Barn Burning isimli öyküsünden beyaz perdeye uyarlanan film, Cannes Film Festivali’nden ödülle ayrılmıştı.

ETİKETLER: NETFLİX , BLU TV , EKİM AYI İZLEME ÖNERİLERİ