METROPOL
METROPOL

13 Temmuz 2021

Dünyanın En İyi Tenisçilerinden Biri Olmak Nasıl Bir His?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

naoimi osaka

Getty Images

Spor temalı belgesellere bir yenisi daha ekleniyor. Dört Grand Slam şampiyonluğu apoletli tenis oyuncusu Naomi Osaka’nın günlük hayatından kesitlere ve kariyerine odaklanan bir belgeselle sporcuyu daha yakından tanıma fırsatı bulacağız.

Osaka yalnızca kortlardaki başarısıyla değil, saha dışında da sporseverlerin sevgisini kazanmış bir isim. Çocukluk idolü olarak tanımladığı Serena Williams’ın karşısında tarihi bir galibiyet kazandığında takvimler 2018’i gösteriyordu. O günden bu zamana kadar yıldız oyuncuyu galibiyetleri ve saha dışında takdir gören davranışlarıyla izlemeye devam ediyoruz.

Osaka son olarak bu yılki Fransa Açık'ta basın toplantıları ve röportajlarına katılmak istemediğini dile getirmiş, bu kararı da içe dönük yapısı nedeniyle medya önünde stresli ve endişeli hissettiği gerekçesiyle aldığını açıklamıştı. Bazı sporcular ve tenis izleyicileri arasında da tartışılan bu karar, organizasyon komitesi tarafından da “kural dışı davranış” olarak nitelendirilmiş ve Osaka’ya para cezası verilmişti.

Gerek saha içi performansı gerek de tenis dünyasını şaşırtacak kararlarıyla dikkat çeken sporcuyu daha yakından tanıyabileceğimiz bir belgesel serisi geliyor. Naomi Osaka’nın hayatını ve kariyerini konu alan üç bölümlük yeni bir mini dizi, Ağustos 2019’da U.S. Open’da yarışarak şöhret kazandığı en önemli yıldan 2021 yazına kadar ertelenmiş olan Tokyo Olimpiyatları’na hazırlandığı günlerin perde arkasına odaklanıyor. Dizi, ayrıca Osaka'nın Haitili köklerinin ve Japonya ile olan bağlantısının da izlerini sürecek.

Netflix ise yaptığı resmi açıklamada, “Dünyanın en iyi tenisçilerinden biri olmak nasıl bir duygu? Kendi neslinin en yetenekli ve karmaşık sporcularından birinin hayatına samimi bir bakış sunan mini dizi, Naomi Osaka’yı hem seçkin bir küresel süper star hem de baskı dolu bir dünyada gezinen genç bir kadın olarak şekillendiren zorlu kararlar ve coşkulu zaferlere ışık tutuyor” diyerek belgesel hakkındaki ilk ipuçlarını paylaşıyor.

Garrett Bradley'in yönettiği yapımın ilk fragmanı da yayınlandı. O halde geri sayımı başlatabiliriz. “Dünyanın en iyi tenisçilerinden biri olmak nasıl bir duygu?” sorusunun cevabını biraz da olsa hepimize anlatmaya çalışacak mini diziyi 16 Temmuz’da izleyebileceğiz.

ETİKETLER: NAOMİ OSAKA , NETFLİX