METROPOL
METROPOL

27 Temmuz 2022

Bridgerton'ın 3. Sezonu Öncesi Hafızalarımızı Tazeliyoruz

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Bridgerton

Netflix

Bridgerton'ın 3. sezonunda izleyeceğimiz Penelope ve Colin'den ilk kareler geldi. Şimdi hafızalarımızı tazeleyerek üçüncü sezona hazırlanma zamanı.

Bildiğiniz üzere Netflix'in popüler dönem dizisi Bridgerton ikinci sezonuyla, yayınlandığı ilk haftada Netflix üzerinde izlenme rekoru kırmış, ikinci sezon ayrıca Netflix'in yayınlandığı 93 ülke içinde 92'de ilk 10'a girmişti. Hal böyle olunca hit dizinin yeni sezonunu da merakla beklemeye başladık. Shonda Rhimes imzalı dizi, üçüncü sezonunda Colin Bridgerton ve Penelope Featherington'ın aşk hikayesine odaklanarak bizleri büyüsüne kapılmaya davet ediyor. 

Üçüncü sezon hakkında bildiğimiz her şey için okumaya devam edin.

Bridgerton

Netflix

Üçüncü sezon hangi Bridgerton kardeşine dayanacak?

Birinci ve ikinci sezon Julia Quinn'in kitaplarında belirtilen formatları takip ederken, Bridgerton üçüncü sezon Variety tarafından onaylandığı gibi biraz farklı bir yaklaşım benimseyecek. Yeni sezonun Bridgerton ailesinin ikinci büyük kardeşi Benedict Bridgerton'ı ve onun aşkı bulma girişimini takip etmesi bekleniyordu, ancak Netflix bunun yerine dördüncü kitabın olay örgüsüne odaklanmayı seçti: Romancing Mister Bridgerton. Gelecek bölümler bunun yerine Penelope Featherington ve Colin Bridgerton'ın tomurcuklanan aşklarına odaklanacak.

Bridgerton 3. sezonunda kimleri izleyeceğiz?

Coughlan ve Newton'un yanı sıra, Bridgerton'ın 2. sezon kadrosunun büyük bir kısmını yeni sezonda da göreceğiz. Ama aklınızdaki o malum soruyu biliyoruz: Dizinin favori karakterlerinden Regé-Jean Page'in canlandırdığı Hastings Dükü'nü yeniden izleme şansımız var mı? Deadline'a konuşan Simone Ashley, kendisinin ve Jonathan Bailey'nin, geri döneceğini açıklayarak, "Geri döneceğiz! Kate ve Anthony daha yeni başlıyorlar,” dedi.

Ayrıca 14 Mayıs 2021'de Netflix ayrıca Jess Brownell'in 3. ve 4. sezonlar için Bridgerton'ın showrunner'ı olarak devralacağını duyurdu. Hannah Dodd (Anatomy of a Scandal), Netflix'in yaklaşmakta olan Lockwood & Co. serisinde çalışmak için ayrılan aktris Ruby Stokes'un yerine 3. sezon için Francesca Bridgerton olarak seçildi. Netflix ayrıca üçüncü sezon için üç yeni oyuncu kadrosunu da duyurdu: Daniel Francis (Stay Close), girdiği her odayı aydınlatan, diğerlerinin öfkesini çeken karizmatik Marcus Anderson'ı oynuyor. Sam Phillips (The Crown), alışılmadık ilgi alanlarına sahip güler yüzlü bir lord olan Lord Debling olarak karşımıza çıkacak. Ve James Phoon (Wreck), zeka ve zekada eksik olan şeyleri ciddi bir yakışıklılıkla fazlasıyla kapatan Harry Dankworth'u oynayacak.

Bridgerton üçüncü sezon çekimlerine ne zaman başlayacak?

Penelope Featherington'ı oynayan Nicola Coughlan, yaptığı özel bir röportajda Bridgerton'ın üçüncü sezonunun çekimlere yaz aylarında başlanacağını doğrulamıştı. Temmuz 2022'de Netflix, çekimlerin tamamen devam ettiğini doğruladı. Gösterinin sosyal kanallarında paylaşılan bir klipte, oyuncu kadrosu çeşitli yerlerde üç parmağını kaldırarak görülüyor. Kavuşma için 2023'ü bekleyeceğiz ancak çok da uzun süreceğini sanmıyoruz.

Devam sezonları hakkında neler biliyoruz?

Bu bir doyumsuzluk mu emin olamıyoruz ancak henüz 3. sezonu dahi izlememişken gelecek sezonlar için merakımızı da gizleyemiyoruz. Bir kitap serisinden uyarlanan dizinin de sekiz sezon sürmesi ve her bölümün farklı bir kardeşe odaklanması bekleniyor. Uyarlamalar kitaptaki sıralara uygun şekilde mi ilerleyecek yoksa yapım ekibi bizleri şaşırtmak için yeni yollar mı planlıyor şimdilik bunları bilemiyoruz. Yeni ayrıntılar veya açıklamalar ortaya çıktıkça bu makaleyi güncellemeye devam edeceğiz. 

 

ETİKETLER: BRİDGERTON 3.SEZON , NETFLİX