METROPOL
METROPOL

30 Temmuz 2021

‘And Just Like That’in Yeni Bölümlerine Hazır Mısınız?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

hbo max

HBO Max

Sex and the City'nin yeni uyarlaması "And Just Like That" çekimleri New York'ta devam ederken sosyal medyada neredeyse her gün yeni bir fotoğraf önümüze düşüyor. Birçoğumuz hayal kırıklığı yaşar mıyız korkusuyla bu fotoğraflara karşı biraz daha temkinlik durmaya çalışsak da, yavaş yavaş heyecanlanmaya başladığımızı da itiraf etmeliyiz. Bu heyecanı biraz olsun dindirmek adına merakla beklediğimiz bu yapım hakkında bilinenleri sizler için bir araya getiriyoruz.

En önemli soruyla başlayalım: ‘And Just Like That’i ne zaman izleyebileceğiz?

SATC'nin yeniden uyarlanması için henüz bir tarih belirlenmedi, ancak HBO Max, Ocak ayında resmi duyurusunu yapmıştı. Açıklamanın ardından bahar aylarında New York’ta çekimlere başlandı ve 9 Temmuz'da Carrie, Miranda ve Charlotte'ın Manhattan sokaklarından ilk resmi fotoğrafı paylaşıldı. 

hbo max

HBO

Kimler geliyor, kimler geçiyor ve neden hiçbirisi ‘Kim’ gibi olamıyor?

Hepimizin bildiği gibi "And Just Like That" ekipten bir eksikle ekranlardaki yerini almaya hazırlanıyor. Bu konuda HBO Max içerik sorumlusu Casey Bloys, Samantha ve diğerlerinin dostluğunun arasına “zamanın” gireceğini ve arkadaşlıkların zaman içinde bitip yerlerine yenilerinin gelebileceğini ve bunun yaşamın bir gerçeği olduğunu dile getirirken Samantha Jones karakterine hayat veren Kim Cattrall yapılan açıklamalara karşı sessizliğini korumayı tercih ediyor.

Samantha Jones'un yanı sıra dizinin sevilen tüm karakterleri yıllar sonra yeniden karşımıza çıkacak. Üstelik büyüyen aileleriyle... Ayrıca Bloys, TV Line'a verdiği röportajda dizinin senaristleri Parker ve King'in "tamamen beyaz yazarlar veya tamamen beyaz oyuncularla bir hikaye anlatmak istemediklerini" çünkü "New York'u yansıtmadığını" dile getirmişti. Onun bu açıklamasının ardından dizideki yeni karakterlere dair çeşitli resmi duyurular gerçekleşmeye başladı. Şu ana kadar açıklanan isimler arasında Grey's Anatomy’de Dr. Callie Torres karakterine hayat veren Sara Ramírez, Nicole Ari Parker, Sarita Choudhury ve Karen Pittman yer alıyor.

hbo max

Getty Images

'And Just Like That' bize ne anlatacak?

‘And Just Like That’ adlı yeni uyarlamada Carrie, Miranda ve Charlotte’ın 50’li yaşlarındaki yaşamlarını izleyeceğimiz duyurulmuştu. Sarah Jessica Parker, Vanity Fair’e yaptığı açıklamada ise COVID-19'un tabii ki hikâyenin bir parçası olacağını, ortadan kaybolan arkadaşlarla ilişkilerin nasıl devam ettiğini ya da değiştiğini, bu konulara yazarların değineceğine dair büyük bir inancı olduğunu dile getirmişti. Her biri 30 dakika uzunluğunda 10 bölüm izleyeceğiz.

hbo max

HBO Max

En sevdiğimiz kadınların geçen zaman içinde neler yaşadıklarını, Sosyal medya ile ilişkilerinin nasıl olduğunu, nelerin değiştiğini, şimdiki hayatlarını, arkadaşlıklarının ötesinde bir ailesi olmayan Carrie için profesyonel olarak neler olduğunu, tüm bu siyasi değişikliklerin çalışmalarını nasıl etkilediğini, hâlâ köşe yazıp yazmadığını, yeni bir kitap çıkartıp çıkartmadığını yoksa çağa ayak uydurup bir podcast yayıncısı mı olduğunu, arkadaşlıkların nasıl değiştiğini ya da değişmediğini öğreneceğiz. 

ETİKETLER: HBO MAX , AND JUST LİKE THAT , SEX AND THE CİTY