METROPOL
METROPOL

01 Haziran 2022

Alexis Bledel Handmaid's Tale'e Veda Ediyor

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

handmaid's tale

The Handmaid's Tale'in yeni sezonundan haberler var. 2017'den beri distopik Hulu dramasında Emily/Ofglen rolüyle izlediğimiz Alexis Bledel dizinin beşinci sezonunda yer almayacak.

Margaret Atwood'un 1985'te en çok satan romanından uyarlanan The Handmaid's Tale son yılların ilgiyle takip edilen dizilerinden biri. Dizi, çocuk doğurmaları için hizmetçiler atayarak kısırlıkla mücadele eden teokratik, totaliter bir toplumda geçiyor. Ayrıca, dizide kadınlar erkeklerin çok gerisinde kabul ediliyor ve okuma, ekonomik bağımsızlık gibi temel haklardan mahrum bırakılmalarını izliyoruz.

Yeni sezonu merakla beklenirken dizinin oyuncularından Alexis Bledel, sürpriz bir açıklamayla diziden uzaklaşmak istediğini açıkladı. Oyuncu, Variety'ye yaptığı açıklamada, "Uzun süre düşündükten sonra, The Handmaid's Tale'den şu anda uzaklaşmam gerektiğini hissettim." ifadelerine yer verdi. Dizinin yaratıcı ekibine, "bu kadar gerçekçi ve yankı uyandıran sahneler yazdıkları" ve destekleri için Hulu, MGM, oyuncu kadrosu ve ekibe sonsuza dek minnettar kalacağını söyleyen oyuncunun bu ayrılık kararının nedeni açıklanmadı.

 GILMORE GIRLS

Bledel sevilen dizideki rolüyle, 2018 yılında en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Emmy kazanmıştı. Bledel'i en çok 2000'den 2007'ye kadar süren Gilmore Girls'teki Rory Gilmore rolüyle tanıyoruz Dizinin önümüzdeki sezon Alexis Bledel'in yokluğunu nasıl ele alacağı belli değil. Belli olmayan bir diğer bilgi ise The Handmaid's Tale'in beşinci sezonunun çıkış tarihi. Bekleyip göreceğiz!

ETİKETLER: ALEXİS BLEDEL , THE HANDMAİD'S TALE