30 Aralık 2015

Überlüks Takımı: Miu Miu, Dolce&Gabbana, Chanel, Balmain

EDİTÖR: BERİL TÜRKMEN

dolce&gabbana

Dolce&Gabbana Sonbahar/Kış 2015

Mamma mia! Bu kış etrafımız gösterişli kadınlarla çevrili. Dolce&Gabbana’nın kadınları ihtişamdan hiç kaçınmıyor. Kulaklıkları bile altına bulanmış ve incilerle donatılmış. Miu Miu’nun koleksiyonunda ise piton ve krokodil baskılı uzun ceketler lüks hissini anlatmaya yetmemiş olacak ki onları büyük taşlarla bezeli kolyeler, avize küpeler, işlemeli elbiseler ya da yine piton veya krokodil
baskılı etekler ile ayakkabılar tamamlıyor. Chanel ve Balmain’nın koleksiyonlarında da durum farklı değil. Gösteriş yarışına giren kadınlar maksimalist eşleştirmelerle überlüks bir siluet yaratıyor. Sonbahar/Kış koleksiyonlarında detaylar, materyaller ve aksesuarlar da bu kurgusal zenginlikten yana. 

dolce&gabbana

Miu Miu Sonbahar/Kış 2015 

Carol Ekosesi

Geçtiğimiz ay FilmEkimi’nde gösterilen ve iki kadın arasındaki karmaşık aşk hikayesini konu ediniyor Carol. Başrollerini Rooney Mara ile paylaşan Cate Blanchett'in ilham veren stili de bu sezon modaya referans oluyor. Carol’ın büyük ekose desenli takımını beğendiyseniz bir de Marc Jacobs’ın ekoseli kabanlarına göz atın.

dolce&gabbana

Marc Jacobs Sonbahar/Kış 2015

 

ETİKETLER: LÜKS , MİU MİU , DOLCE & GABBANA , CHANEL , BALMAİN