10 Şubat 2021

Sevgililer Günü İçin Tam Zamanında Gelen Mikro Trend

YAZI: NAOMI PIKE

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

Sevgililer Günü yaklaşırken, 14 Şubat için planınız olsun ya da olmasın, daha romantik bir tarza yönelmenin tam da vakti. Elverişli bir şekilde, 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarından ortaya çıkan güncel bir mikro trend, bu ortama da mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Biz ise buna romantik komedi kıyafeti diyoruz. Ve tıpkı bir filmdeki iyi giyimli bir kahraman gibi, bu tarza bayılacaksınız!

Rom-com olarak da kısaltılan romantik komedi havasına sahip kıyafetler, her şeyin yeniden dirilişinin en iyi kısımlarını alır ve onu, âşık olmanın eşiğindeki bir karakterle ilişkilendirdiğimiz tatlı renk paletiyle eşleştirir. 13 Going On 30'de Jenna (Jennifer Garner), Deliver Us From Eva’da Eva (Gabrielle Union), The Sweetest Thing’de Cameron Diaz, Selma Blair and Christina Applegate, Hilary Duff ile Lizzie McGuire ve Mary-Kate ve Ashley Olsen tarafından 18 yaşına gelmeden giyilen her şey, bu tarza örnek gösterilebilecek türden.

Genel olarak bu görünümler, iyi bir şekilde tasarlanmış ve kişilikle bir araya getirilmiştir. Fırfırlar, tüyler, volanlar, çarpıcı baskılar ve sandaletlere bolca rastlanır. Alexander McQueen'in yarı punk, yarı pembe koleksiyonunda görüldüğü gibi, bir karakterin anarşik çizgisini ima etmek için kalın çizmelerle eşleştirilmiş parlak bir balo elbisesinin stil hilesi de işin içine dahildir.

Bu romantik komedi stilini ilk benimseyen isimlerden Kendall Jenner, bu mikro trende çoktan aşık oldu. Noel Günü'nde İtalyan markanın leopar desenli saten pantolonunu tatlı limon katmanlarıyla giyerek, kısa sürede bir Blumarine podyum görünümü çıkardı. Blumarine, şovlarda romantik komedi giyinme sorumluluğunu üstlenirken koleksiyon, hayatlarının filmi için giyinmeye hazır olan herkes için önemli bir konumda yer almayı başardı.

Miu Miu, Charlotte Knowles ve Ashley Williams, kendi retro yaklaşımlarını sergilerken, Paco Rabanne'de, mükemmel randevu gecesi elbisesi Paris Moda Haftası kapsamında Ashley Radjarame tarafından giyildi. TikTok’un ana karakter giydirme takıntısında bir yükseltme olan bu küçük trend, tam da şu anda ruh halinizi yükseltmeye kesinlikle aday. Burada, bu sezon kendi romantizminizi yaşamanız için size ilham verebilecek 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarından 20 görünümü bir araya getiriyoruz.

 Miu Miu
Miu Miu

Miu Miu
Paco Rabanne

Miu Miu
Alexander McQueen

Miu Miu
Charlotte Knowles

Miu Miu
Chloé

Miu Miu
Alexachung

Miu Miu
Blumarine

Miu Miu
Chanel

Miu Miu
Molly Goddard

Miu Miu
Givenchy

Miu Miu
Ashley Williams

Miu Miu
Blumarine

Miu Miu
Brandon Maxwell

Miu Miu
Giambattista Valli

Miu Miu
Celine

Miu Miu
Blumarine

Miu Miu
Celine

Miu Miu
Collina Strada

Miu Miu
Chanel

ETİKETLER: TREND , MODA , STİL