09 Şubat 2016

O Kız: Olympia Campbell

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Rag & Bone’un 2014 yılı kampanya çekimleri, o zamanlar 18 yaşında olan Olympia’nın ani yükselişinin isabetli başlangıç noktasıydı. 2016 İlkbahar/ Yaz sezonunun sunulduğu moda haftalarında Céline, Emilio Pucci ve Diesel Black Gold defilelerinde yürüyen model, geçtiğimiz sezon dahil olduğu Chanel, Acne Studios ve Louis Vuitton şovlarıyla şekillendirdiği portfolyosunu daha da sağlamlaştırdı.

16-02/09/olympia-campbell-1455013590.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Olympia’nın annesi, geçmişte İngiliz Vogue’unda moda editörlüğü yapan, şimdilerde mimarlık kariyerine yoğunlaşan Sophie Hicks. Dolayısıyla Olympia’nın moda endüstrisinin kalbinde büyümesinin, sektördeki hızlı yükselişini kolaylaştırdığını tahmin etmek güç değil. Aynı şeyi, yaklaşık üç yılda endüstrinin en çok aranan modellerinden birine dönüşen ablası Edie Campbell için de söylemek mümkün. 

Ancak Olympia’nın tüm meraklı bakışları üzerine çekmesi, eksantrik karakteri ve stiliyle de alakalı. Bu “yapım aşamasındaki” ikonun kendine has estetik algısı, Instagram hesabında paylaştığı tuhaf kolajlarda kendini gösteriyor. İnsan Bilimleri alanındaki yüksek öğrenimine bu yıl başlayan Olympia’nın sıkı bir feminist olduğunu da atlamayalım. Kadınların cinsellikleriyle barışık olmaları gerektiğini savunan Olympia, bu görüşü online platformlardaki paylaşımlarıyla destekliyor.

16-02/09/olympia-campbell-2.jpg

Olympia Campbell ablası Edie Campbell ile.

Fotoğraf: Getty Images Turkey

İster müzik festivalinde ister ışıltılı bir kırmızı halı davetinde, Olympia özgün olanın peşinde. “Bir ortama girdiğimde üniforma giyiyormuşum gibi görünmekten nefret ediyorum” diyor. Aralık geleneksel parti sayımız olduğu için, Olympia’ya imza parti görünümünün üç olmazsa olmazını soruyoruz “rahat bir çift topuklu ayakkabı, hızlı bir kaçış için taksi ve karakterli bir kolye” olarak sıralıyor. Favori tasarımcısı, detaycı ve modern tavrıyla dikkat çeken Céline’in kreatif direktörü Phoebe Philo. Olympia’nın sıkça ziyaret ettiği alışveriş destinasyonları arasında, yer yer maksimalist, büyük ölçüde nostaljik ve onun gibi karakterli parçaları keşfettiği Portobello Road’daki butikler başı çekiyor. Tüm bunlar Olympia’nın dünyasındaki “ne kadar tuhaf o kadar iyi” kuralını destekliyor
ve farkında olmadan ona ayak uydurmak, sandığınız kadar da
zor olmuyor.

 

ETİKETLER: OLYMPİA CAMPBELL , İT GİRL , EDİE CAMPBELL