27 Mayıs 2020

Nicole Warne'un İlham Veren Düğünü

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Nicole Warne

Nicole Warne, sosyal mecralarda bilinen adıyla Gary Pepper Girl, geçtiğimiz yıllarda Nisan ayında fotoğrafçı sevgilisi Luke Shadbolt ile dünya evine girdi. Wanaka, Yeni Zelenda’da gerçekleşen ve rustik bir peri masalını andıran düğüne Vogue Wedding ilhamımız için yakından baktık:

1 düğün, 3 gün, 5 gelinlik…

Nicole Warne

3 gün süren düğünde 5 farklı kıyafet giyen Nicole, açılışı yakın arkadaşı Avustralyalı tasarımcı Toni Maticevski tarafından tasarlanan pantolonlu ve uzun kuyruğa sahip bir tasarımla yaptı. Asimetrik gelen kuyruğu ile modern bir görünüm yakalayan Nicole Warne, ‘Bir gelin için kuyruklu gelinlik giymek özel bir şey ve benim beş gelinliğimden dördü kuyruğa sahip’ diyor.

Nicole Warne

Asıl gelinliğin tasarım süreci, Warne'nin Paris'te Valentino’nun 2017 İlkbahar/Yaz defilesine katıldığı moda haftası sırasında, yani düğünden altı ay önce başladı. Gelinlikleri defilede görüp yakından inceleme fırsatı bulan Nicole, bir gün sonra Valentino’daki tasarım ekibiyle tanıştı. İki hafta sonra ise Warne, Valentino'nun kreatif direkttörü Pierpaolo Piccioli'den bir paket aldığında Seattle'daki otelde kahvaltı yaptığını söylüyor. İlk gelinlik eskizlerini elinde gören Nicole, göz yaşlarına boğulduğunu ve ilk kez düğününün gerçekten gerçek olduğunu hissetmiş.

Nicole Warne

Her zaman uzun kollu bir gelinlik hayal eden ünlü blogger, gelinlikte aradığı şeyin zamansız ve modern bir denge olduğunu belirtti. 39 günde tamamlanan gelinliğin ardından sıra parti elbisesine gelmişti ve Warne bu hakkını Dion Lee’den yana kullandı. Dion Lee tasarımı elbise için Warne, ‘Yıllar önce ilk gördüğümde, bu elbiseye aşık olmuştum ve Dion'dan hiçbir şeyi değiştirmemesini istedim. Asimetrik boyun ve kesik detayları dahil’ diyor.

Nicole Warne

Düğünden sonraki sabah, çift arkadaşlarıyla birlikte brunch organize etti. Michael Lo Sordo ve Ryan Stroer tasarımı, üzerinde Swarovski kristaller bulunan ipek beyaz elbise, Warne’nin beşinci ve son kıyafetiydi.

Düğünde çekilmiş fotoğraflara #LOVEBOLT hashtag’inden ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER: NİCOLE WARNE , DÜĞÜN , IT-GİRL , GELİNLİK , VOGUE WEDDİNG , VOGUEİNSTAGRAM , İLHAMVERENDUGUNLER