05 Eylül 2017

O Güzel: Sofia Boutella

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

17-08/21/oguzel.jpg
                                Boutella’nın keskin yüz hatları ve mikro kakülleri o kadar seksi ki, kırmızı halıda bile yumuşak şeftali tonlarında bir ruj, biraz allık ve maskara dışında hiçbir şeye ihtiyaç duymuyor.

Otuz beş yaşındaki Sofia Boutella başarılı bir oyuncu olmasının yanı sıra profesyonel bir dansçı. Kariyerine Madonna’nın konserlerinde dans ederek başlayan yıldızın kıvrak figürleri çok etkileyici. The Mummy filmi dışında, geçtiğimiz günlerde vizyona giren David Leitch filmi Atomic Blonde’da, Boutella’nın çekim alanına bir kez daha şahit olacağız. Olabildiğine fit bir vücuda sahip yetenekli oyuncu, spor salonlarında sıkılanlar için dansın mükemmel bir alternatif olduğunu söylüyor: “Dans, başlı başına etkili bir antrenman olduğundan başka spor dallarına ilgi bile duymadım. Hip-hop gibi serbest bir stilde dans etmek bile sizi sırılsıklam terletebilir ve kısa sürede forma sokabilir.” Alametifarikası çekik gözlerini ve buğday tenini Cezayir kökenine borçlu olsa da, Boutella’nın güzellik rutini çocukluğundan beri yaşadığı Fransa’dan geliyor. Zira, Fransa’nın ünlü dermokozmetik markalarının hassas ciltlere özel formüle edilmiş ürünleri, Boutella’nın vazgeçilmezleri. Cildini her daim nemli tutmak için oksijen maskelerinden destek alıyor ve göz altı bakımına özen gösteriyor.

Sofia Boutella

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Özellikle sık seyahat ettiği dönemlerde, vücudunu zinde tutmak Boutella için çok önemli. Doku ve kaslarına mineral, enzim ve amino asit desteği yapan oksijen damlası, olmazsa olmazı. “Uzun uçuşlarda vücudum oksijensiz kaldığı için durmadan esniyorum, ama bu takviyeyi suya birkaç damla damlatıp içtiğimde bütün yorgunluğumu alıyor.” Yoğun haftalarında bile sağlıklı beslenmeye özen gösteren oyuncunun en büyük güzellik sırrı ise basit ama çok etkili: “Hiçbir şey bol su ve deliksiz bir gece uykusunun yerini tutamaz.” 

ETİKETLER: SOFİA BOUTELLA , O GÜZEL