01 Aralık 2018

O Güzel: Zoe Kravitz

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

Zoe Kravitz

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Beyaz perdede ilk defa X-Men: First Class filminde bir süperkahraman rolüyle, son olaraksa Big Little Lies dizisinde gözü pek bir karakterle çekim alanımıza girdi. Ancak, onu hızla artan Instagram takipçileri arasında popüler yapan esas mesele, statükoya başkaldıran cool tavrı ve cüretkar güzellik tercihleri.

Kravitz, kadınlara tek düze bir feminenlik anlayışının dayatılmasına karşı. Güzellik tercihlerinin kendine özgü olması, öncelikli kriteri. “Hiçbir trende esir olmadan stilimi ruh halime göre belirliyorum” diyen oyuncunun cesareti de heyecan uyandırıyor. Öyle ki bugüne dek, beline uzanan simsiyah örgülerden tutun, kısacık civciv sarısı ve hatta tek tarafı kazıtılmış platin sarısı saçlara kadar birbirinden farklı birçok görünümüne şahit olduk. Kravitz bu denli korkusuz olunca, saçlarının imdadına saç tellerini yeniden yapılandıran, nemlendiren ve ışıltısını koruyan doğal yapılı serumlar ve hindistancevizi yetişiyor.

Zoe Kravitz

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Konu makyaja gelince, onun için azı karar, çoğu zarar: “Daha fazla makyaj daha güzel anlamına gelmiyor. Kusurlarınızı saklamak için değil, kişiliğinizi öne çıkarmak için makyaj yapmalısınız.” Kırmızı halıda kuyruklu eyeliner-nötr dudak veya bol siyah rimel-kırmızı ruj ikililerini tercih eden yıldız, belirgin elmacık kemiklerine uyguladığı krem allık dışında günlük hayatta neredeyse hiç makyaj yapmıyor. Makyajsızken bile kendinden ışıltılı görünen pürüzsüz cildini ise organik gıdalar, bol su, balık yağı ve sindirim sistemini destekleyen probiyotik vitaminlere borçlu. Gerçek güzelliğin içeriden geldiğini söyleyen oyuncu, annesi Lisa Bonet’in bir nasihatini de asla unutmuyor: “Kendin ol ve başkalarının düşündüğüne asla kulak asma!”

ETİKETLER: ZOE KRAVİTZ , O GÜZEL , GÜZELLİK