03 Kasım 2015

British Fashion Awards’un En Prestijli Ödülü Karl Lagerfeld’in

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Karl Lagerfeld’in moda dünyasının dinamiğini değiştiren yeteneği, yıllardır modanın trend rüzgarını belirleyecek güçteki usta vizyonu, British Fashion Council tarafından 23 Kasım’da düzenlenecek BFA gecesinde (İngiliz Moda Ödülleri), en prestijli ödül Outstanding Achievement Award ile onurlandırılacak. 82 yaşındaki ikon, 30 yıldır Chanel kraliyetinin başında. Kendi adını taşıyan markası ve İtalya’nın modern ihtişamını temsil eden Fendi’yi her sezon zirvede tutması, Lagerfeld’i modanın hiçbir zaman yıkılmayacak kalesi olarak tanımlıyor. Lagerfeld, bir kreatif direktörden daha fazlası. Yaratacılığın her alanında imzası var. Sanat ve moda direktörlüğü, fotoğraf sanatı ve yönetmenlik.

15-11/03/karl-lagerrfeld.jpgFotoğraf: Karl Lagerfeld

British Fashion Council’in başkanı Natalie Massenet’e göre, Karl Lagerfeld bu prestijli ödülün kelime karşılığı, kusursuzluğun şampiyonu ve ikonluk tahtının yegane kralı. Başarısıyla, ilhamıyla ve sanatıyla modanın uluslararası dilini yazdığını belirten Natalie Massenet, modanın geleceğini Karl Lagerfeld’in elinde daha özel, daha farklı görüyor.

 Chanel İlkbahar/Yaz 2016 Koleksiyonu

ETİKETLER: KARL LAGERFELD , CHANEL , BRİTİSH FASHİON AWARDS , BRİTİSH FASHİON COUNCİL , OUTSTANDİNG ACHİEVEMENT AWARD , LONDRA , NATALİE MASSENET , FENDİ