01 Eylül 2015

Açık ve Sakin: Bensu Soral

EDİTÖR: BERİL TÜRKMEN

FOTOĞRAF: ERBİL BALTA

Abartsız siluetler, sakin renkler, rahat kesimler, 70’lerin barışçıl ve yalın ilk yarısına damgasını vurmuştu. Tonsürton rehberliğinde başladığımız bu turda bize duru güzelliğiyle ilham veren oyuncu Bensu Soral eşlik ediyor.

Maskülen parçalarla aran nasıl?

Doğru kombinlenen maskülen parçaların seksi göründüğünü düşünüyorum. Kombinasyonun içine dişilik katacak bir parçanın eklenmesi, bu dikkat çekici bir görünüm için yeterli olacaktır.

 

 

Gizlemeyen Kamuflaj

Kamuflajın da rengi olarak bilinen haki yeşili, bir moda unsuru olarak kullanıldığında kalabalıkta kaybolmuyor, aksine kendini belli ediyor.

 

Monokrom renk blokları kullanmak bazen cesaret işi. Tek renk giyinirken hangi tonları tercih ediyorsun?

Dolabım nerdeyse siyah ve beyaz renklerden oluşuyor. Desenli şeyler yerine tek renk tercih etmemin sebebi, karşımdaki insanın kıyafetime değil, doğrudan bana odaklamasını istemem. Desenler kadının güzelliğinden rol çalabiliyor.

Rahatlık mı, estetik mi? İddialı parçalar mı, dikkat çekmeyen renkler ve formlar mı?

Genellikle rahatlıktan yanayım. Üzerimdeki parçaların rahatlığı hal ve hareketlerimi olumlu yönde etkiliyor. Özellikle uğraşmasam da dikkat çekmekten rahatsız olmam.

 

Derin bej

Asil ve zamansız bej ve tonlarını bir basamak yükseltmek için lüks dokular ve değerli taşlarla buluşturun. Deri ceketler ve pırlantalı aksesuarlar havanızı değiştirecek.

Lüks parçaları abartıdan uzak kullanmak için nelere dikkat edersin?

Lüks parçaları abartıdan uzak görünmek için sade parçalarla kullanmaya çalışırım. Aynı anda birkaç lüks parçayı bir arada kullanmamaya özen gösteririm. Gayet sade ve şık bir kombinasyona tek bir lüks parça eklendiğinde doğru ve dikkat çekici bir görünüme ulaşılabiliceğini düşünüyorum.

 

 

ETİKETLER: BENSU SORAL