23 Kasım 2020

Stilin Yaşı Yoktur Sözünü Kanıtlayan 5 Instagram Hesabı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Stil İkonları

@jennykeeoz

Moda, belirli kurallarla çevrili gibi görünse de özüne baktığımızda aslında özgür bir alan. Yaratmanın, kendini ifade etmenin, fikirleri yansıtmanın ya da bir hikaye anlatmanın en geçerli yollarından biri. Ancak bazı durumlarda bahsettiğimiz kurallar veya kısıtlı bakış açısıyla yaklaşılınca da duvarlarını yükseltip sizi sınırlı hissettirebiliyor. Bu da çoğu zaman “stil” olarak kendini gösteriyor.

'Doğru mu, yanlış mı?' ikilemi arasında kendimize vereceğimiz cevaptan çok başkalarının cevaplarıyla ilgilendiğimizde bir bakıyoruz ki aslında içinde 'iyi hissetmediğimiz' bir bütünün içindeyiz.  Bu yüzden aslında bize yıllardır ilham kaynağı olan stil ikonlarını düşünürsek belki de en büyük ortak özellikleri 'kendilerine has' olmalarıydı. Özellikle modayı daha pozitif bir platforma taşımak için yeni hareketler başlatılıyorken zihinsel olarak da belirli kalıp ve korkuları kırmamız gerekli.

Galeride bulabileceğiniz 5 Instagram hesabında da rakamlara ve sınırlara takılmayan 5 farklı kadının kendine ait hikayesi var. Hepsini incelediğinizde Coco Chanel’in şu sözünü anımsayabilirsiniz ; “Moda geçer, stil kalır.”

  

ETİKETLER: MODA , STİL , İNSTAGRAM , COCO CHANEL