METROPOL
METROPOL

08 Haziran 2021

Timothée Chalamet ve Luca Guadagnino Yeniden Buluşuyor

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

call me by your nameBY DAVID CROTTY/PATRICK MCMULLAN/GETTY IMAGES

Call Me By Your Name'den sonra Suspiria’nın yeniden çevrimi ile karşımıza çıkan, ardından We Are Who We Are ile yolunu ekranlara çeviren Luca Guadagnino’nun şu anki gündeminde ise “Bones & All” yer alıyor.

Bones and All, toplumun sınırlarında yaşamaya çabalayan genç kadın Maren (Russell) ve Lee’nin (Chalamet) Ronald Reagan dönemindeki Amerika’da çıktıkları uzun yolculuğa odaklanan bir aşk hikâyesi. Aslında film, Camille DeAngelis'in romanının bir uyarlaması.

Bones and All İtalyan yönetmenin Amerika’da gerçekleştireceği ilk proje olması nedeniyle de ayrı bir yere sahip. Ayrıca Guadagnino’yu daha önce birlikte çalıştığı birçok isimle tekrar bir araya getirecek. “Bones and All’un oyuncu kadrosunda yönetmenin Call Me By Your Name filminden Timothee Chalamet ve Michael Stuhlbarg, We Are Who We Are dizisinden Chloe Sevigny ve Francesca Scorsese, Suspiria filminden ise Jessica Harper bulunuyor.

Guadagnino, Deadline'a ABD’de çekeceği ilk film hakkında, “Amerikan kültüründen, Amerikan sinemasından ve şimdi Amerikan manzarasından tamamen etkilendim, bu yüzden sonunda bu kıyıya geldiğim için çok mutlu ve gururluyum” açıklamalarında bulundu.

Call Me By Your Name ile adını geniş kitlelere duyuran Chalamet ile yeniden bir araya gelmesiyle ilgili olarak ise "Okuduğum anda dedim ki, bu rolü sadece Timothee oynayabilir. Şans eseriydi çünkü o Roma'daydı ve ben Roma'daydım ve bu yılki Covid daralmasından sonra tanıştık ve buluşup birlikte vakit geçirebildik. O harika biri ve harika bir oyuncu. Şimdi yükselişini görmek de aynı şekilde harika, onunla gurur duyuyorum. Bu karakter de onun için çok yeni bir deneyim olacak; hem sevecen hem de yürek parçalayıcı” şeklinde konuştu.

Öte yandan merakla beklenen Call Me By Your Name'in devamı olacak mı sorusunu kesin bir dille yalanlamasa da bunun mümkün olmayacağının sinyallerini verdi diyebiliriz. Guadagnino yine Deadline’a verdiği demeçte, “Kalbimin hala orada olduğu bir gerçek, fakat şu anda bu film üzerinde çalışıyorum. Hatta Scarface’i de yakında çekebileceğimizi umuyorum, şu anda üzerine çalıştığım birçok proje var. Kısacası Atlantik okyanusunun bu tarafına ve çekmek istediğim filmlere odaklanacağım” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: TİMOTHÉE CHALAMET , LUCA GUADAGNİNO , “BONES AND ALL”