METROPOL
METROPOL

02 Ağustos 2022

The Gray Man Filminden Devam Kararı

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

NetflixF:Netflix

Netflix'in Ryan Gosling ve Chris Evans'ı bir araya getiren son gözdesi The Gray Man nihayet platform kataloğuna eklendi. Ve hatta devam filmlerinin geleceği de duyuruldu. (Günümüzün anahtar sözcüğü hız demiş miydik?) Platformun yüksek bütçeli yapımlarından biri olan (200 milyon dolarlık) The Gray Man'in yönetmen koltuğunda Avengers filmleriyle tanınan Russo Kardeşler'i görmüştük. Oyuncu kadrosu ise Ryan Gosling ve Chris Evans'ın yanı sıra Ana de Armas, Billy Bob Thornton, Jessica Henwick gibi tanınmış isimlerden oluşan filmle ilgili haberler bununla da sınırlı değil.

Eleştirmenlerden tam puan alamasa da izleyicinin ilgi gösterdiği filmin devam filminin yanı sıra bir de spin-off geleceği açıklandı. Netflix'in resmi devam filmi duyurusundan edindiğimiz bilgilere göre, Gosling’in canlandırdığı Court Gentry karakterine odaklanacak devam filmini de Russo Kardeşler yönetecek. Spin-off filminde ise The Gray Man evreninde geçen yeni bir hikayeye konuk olacağız. Filmin senaryosunda ise Deadpool'dan hatırlayacağınız Paul Wernick ve Rhett Reese'in imzasını göreceğiz.

Geçtiğimiz Cuma günü yayınlanan film, toplamda 88.5 milyon saat izlenerek küresel en çok izlenilenler listesinin ilk sırasına yerleşmişti. Böylesine bir ilginin ardından devam filmlerinin gelmesi çok da şaşırtıcı olmadı elbette. Filmi henüz izleme fırsatı bulamayanlar için de resmi özeti şöyle bırakalım:

"Gizemli bir CIA ajanı, CIA'in sırlarını ortaya çıkarınca, sosyopat bir gizli ajan onun peşine düşer ve başına ödül koyarak dünyanın her yerinde onu aramaya başlar."

 

 

 

ETİKETLER: THE GRAY MAN , NETFLİX , RYAN GOSLİNG , CHRİS EVANS