METROPOL
METROPOL

10 Ocak 2022

Rooney Mara, Audrey Hepburn Suretinde

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Rooney Mara

Popüler kültürün en özel ikonlarından biri Audrey Hepburn’ün ilham veren hayatı defalarca beyazperdeye uyarlandı ve uyarlanmaya devam ediyor. Sürpriz bir açıklamayla Oscar adayı aktris Rooney Mara'nın ikonik yıldızı canlandıracağı açıklandı. Hem Deadline hem de Variety’de yer alan özel habere göre Mara, yakında çıkacak bir Apple Studios filminde Audrey Hepburn olarak karşımıza çıkacak. Rooney Mara daha önce Oscar adaylığı kazandığı Ejderha Dövmeli Kız ve Carol'daki rolleriyle hatırlayabilirsiniz.

1993 yılında 63 yaşında kanserden hayatını kaybeden Hepburn, Roman Holiday, Breakfast at Tiffany's ve My Fair Lady gibi klasik filmlerde rol almış, UNICEF'in İyi Niyet Elçisi olarak uluslararası işbirliklerine imza atmış ve elbette moda endüstrisinin de ilham kaynaklarından biri olmuştu. Hepburn, bugün hâlâ zamansız stili ve güzelliğiyle zarafetin en özel sembollerinden biri.

Filmle ilgili bilgilerimiz şimdilik kısıtlı. Hepburn’un hayatının biyografik bir uyarlaması olacağı tahmin ediliyor; ancak spesifik olarak odaklanacağı bir dönem olacak mı henüz bilmiyoruz. Filmin yönetmen koltuğunda ise Call Me by Your Name filmini yöneten Luca Guadagnino var.

Audrey Hepburn’ü hangi yönüyle izleyeceğimizi bilmesek de Mara’nın fiziksel benzerliğini de göz önünde bulundurarak özgün bir performans çıkaracağına inancımız tam. Tabii kostümleri düşünmeden de duramıyoruz!

ETİKETLER: AUDREY HEPBURN , ROONEY MARA'