METROPOL
METROPOL

11 Ağustos 2021

Ridley Scott 78. Venedik Film Festivali'nde "Glory to the Filmmaker" Ödülünü Alacak

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

ridley scott

Shutterstock

Blade Runner, Alien, Gladiator gibi filmlere imza atmış ünlü yönetmen Ridley Scott, 78. Venedik Film Festivali'nde Glory to the Filmmaker isimli özel ödülü alacak. Ödül, sinemaya önemli katkılar sunan ve “çağdaş film endüstrisine özellikle özgün bir katkı yapmış bir kişiliğe” açıklamasıyla veriliyor.

Alien (1979), Blade Runner (1981), Thelma & Louise (1992), Gladiator (2000), Black Hawk Down (2001) ve The Martian (2015) gibi çığır açan filmler, Scott’ın özgün katkılarını görmek ve onu en sevdiğimiz yönetmenler listesine eklemek için sanıyoruz ki yeterli.

Bu özel ödülün yanı sıra, Scott'ın epik bir destanı anlatan son filmi The Last Duel de yarışma dışı kategoride prömiyer yapacak. Film, Adam Driver, Matt Damon, Jodie Comer, Ben Affleck gibi isimleri bir araya getiren kadrosuyla şimdiden merakla bekleniyor.

Ridley Scott’ın bu yılın merakla beklenen diğer filmini de anmadan geçmeyelim. Lady Gaga ve Adam Driver’ı buluşturan House of Gucci’nin yönetmen koltuğunda da Ridley Scott'un oturduğunu görüyoruz.ETİKETLER: RİDLEY SCOTT , 78. VENEDİK FİLM FESTİVALİ