METROPOL
METROPOL

15 Mayıs 2021

Regina King İkinci Filmini Yönetmeye Hazırlanıyor

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Regina King

Fotoğraf: James Anthony

Regina King ismini her yerde duymayı çok seviyoruz ve yeni haberler bizi çok daha fazla sevindirecek gibi görünüyor. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar ödülü kazandığı “If Beale Street Could Talk” (2018) filmi ve başrolünde yer aldığı TV dizisi “Watchmen” ile ekranda gördüğümüz King, son olarak ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan “One Night in Miami / Miami’de Bir Gece” ile karşımıza çıkmıştı.

Deadline’ın özel haberine göre Regina King, ödüllü Image Comics serisi Bitter Root'un uzun metrajlı uyarlaması olan ikinci filmini yönetecek. Bitter Root, 1924 yılında Harlem Rönesansı ya da Yeni Siyah Hareketi olarak adlandırılan bir dönemde, nesiller boyu insanoğlunu kaba önyargılarından sıyırıp canavarlara dönüştüren doğaüstü bir kötülük gücüne karşı savaşması gereken Sangerye ailesine odaklanıyor.

Filmde, Regina King’e Black Panther filminin yönetmeni Ryan Coogler’ın yanı sıra çizgi romanın yazarları David Walker, Chuck Brown ve çizeri Sanford Greene da eşlik edecek. King filmin yönetmenliğini üstlenmenin yanı sıra filmin yapımcı kadrosunda da yer alacak.

 

ETİKETLER: REGİNA KİNG , BİTTER ROOT