METROPOL
METROPOL

12 Mart 2021

Mart Ayında Ne İzleyeceğiz?

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Moxie
Moxie/Netflix

Moxie

16 yaşında içine kapanık bir genç kadın isterse neler yapabilir? HER ŞEYİ! Jennifer Mathieu’nün aynı adlı romanından uyarlanan Moxie, 90’ların etkili olan indie-punk feminist hareketi Riot Grrrl’den ilham alan genç bir kadının ilham veren hikâyesini anlatıyor. Netlix’te gösterimde olan film, hafta sonu için umutlandıran bir seçenek olabilir.

Killing Eve (2. ve 3. Sezon)

Sandra Oh ve Jodie Comer’i hayranlıkla izlediğimiz Killing Eve’in ikinci ve üçüncü sezonları bu ay Blu TV izleyicisiyle buluşacak. Diziyi henüz izlemeyenler için eşsiz bir hafta sonu maratonu olabilir.

Moxie
The Irregulars/ Netflix

The Irregulars

19. yüzyıl Londrası’na bir yolculuğa ne dersiniz? Dr. Watson ve çok fazla ortalarda görünmeyen Sherlock Holmes önderliğindeki sıra dışı bir grubun, doğaüstü suçları çözme maceralarına odaklanıyor. Sherlock rolünde Henry Lloyd-Hughes ve Watson rolünde Royce Pierreson’ı izleyeceğimiz dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Aidan McArdle, Thaddea Graham, Darci Shaw, McKell David ve Jojo Macari gibi isimler bir araya geliyor. Soruya cevabınız evetse, 26 Mart’ı ajandanıza not alabilirsiniz.

Kağıttan Hayatlar

Netflix Türkiye’nin yerli yapımlarına bir yeni film daha ekleniyor. Çağtay Ulusoy’u başrolünde izleyeceğimiz “Kağıttan Hayatlar” 12 Mart’ta Netflix izleyicileriyle buluşacak. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı film, hayatın tüm engel ve zorluklarına rağmen mücadeleyi bırakmayan ve çöp toplayarak kendisi ile sokaklarda tanıştığı sekiz yaşındaki bir çocuğun yaşamını idame ettirmeye çalışan Mehmet'in hikâyesine odaklanıyor.

Acans

Blu TV’nin özel yapım komedi dizisi “Acans” 11 Mart günü izleyicilerle buluşacak. Başrollerinde Bülent Emrah Parlak, Algı Eke ve Derya Alabora’yı izleyeceğimiz dizi, reklam dünyasının perde arkasında yaşananlara odaklanacak.

Nevenka Artık Susmak Yok (Nevenka: Breaking the Silence)

İspanya’da büyük bir kaos ortamı yaratan cinsel taciz davasının gerçek hikayesini konu edinen belgesel davacı Nevenka Fernandez’in hayatını anlatıyor. Davacı Nevenka Fernández 20 yılın ardından suskunluğunu bozmasına odaklanan yapım, üç bölümlük bir belgesel dizi. Nevenka: Breaking the Silence şu an Netflix’te gösterimde.

Moxie
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Efsanevi grup Queen’in solisti, Freddy Mercury’nin hayatına odaklanan “Bohemian Rhapsody”de de bu ay Blu TV’de gösterime girecek. Filmin, 91'inci Oscar Ödülleri Töreni'nde, Rami Malek’e "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazandırdığını da hatırlatalım.

Ayrıca Blu TV’nin ödüllü filmler kategorisi için eklediği özel yapımları da hafta sonu izleme listenize alabilirsiniz. Wes Anderson’ın ilk stop-motion animasyon filmi ‘Fantastic Mr. Fox’, Robert Downey Jr. ile Val Kimmer’ı bir araya getiren kara komedi- aksiyon filmi ‘Kiss Kiss Bang Bang ve Sergio Leone’nin klasikleşmiş filmi Once Upon A Time In America bu yapımlardan bazıları.

Formula 1:Drive To Survive

Önceki sezonlarıyla Formula 1 tutkunlarının beğenisini kazanan belgesel formatında ilerleyen dizi yeni sezonuyla 19 Mart’ta Netlix izleyicisiyle buluşacak. Yeni sezonunda 2020 şampiyonasını ele alan dizi, Formula 1’in kıyasıya rekabetle dolu dünyasına içerden bir bakış sunuyor.

Yes Day

Çocuklarına çok fazla “hayır” diyen ebeveynler bir günlüğüne de olsa her şeye “evet” demeye karar veriler. Bu durum sandıkların daha farklı maceraların kapısını aralayacaktır. 12 Mart’ta Netflix kataloğuna girecek film, ailecek değerlendirilebilir.

ETİKETLER: NETFLİX