METROPOL
METROPOL

25 Ekim 2021

M. Night Shyamalan’dan Bir Gerilim Filmi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

salman
Getty Images

The Sixth Sense, Unbreakable, Lady in the Water, The Happening, Split filmleri ve Servant dizisiyle tanıdığımız M. Night Shyamalan yeni filmiyle bir kez daha karşımıza çıkmaya ve muhtemelen yine bizleri şaşırtmaya hazırlanıyor.

BAFTA, Altın Küre ve Akademi Ödülü'ne aday gösterilen yönetmenin uzun zamandır üzerinde çalıştığını bildiğimiz son filminin detayları da yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başlıyor.

Daha önce Twitter’dan üzerinde herhangi bir yazı ya da isim olmayan ve bir senaryo metni olduğunu tahmin ettiğimiz dosyayı, "Sıradaki. Üçüncü taslakta. Çok sıkı. 100 sayfanın altında.” açıklamasıyla paylaşan Shyamalan, sonunda filmin adını ve vizyon tarihini duyurdu. Knock at the Cabin adlı gerilim filmi, 3 Şubat 2023’te vizyona girecek. Knock at the Cabin, Shyamalan'ın Universal Pictures ile 2015’te The Visit ile başlayan ve Split, Glass ve son olarak Old ile devam eden işbirliğinin son ürünü olacak.

Universal Pictures da yaptığı bir Twitter paylaşımıyla bu haberi doğruladı. The Hollywood Reporter’a göre filmin vizyon tarihi, planlanadan iki hafta önce daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmak ve vizyonda yeni filmlerle karşılaşmamak için bu şekilde belirlendi. Filmin ismi ve vizyon tarihi dışında şimdilik başka bir şey bilmiyoruz. Vizyona girene kadar bu gizemli bekleyişin devam edeceğini tahmin ediyoruz ancak olası her gelişmeyi de takipteyiz.

Biz filmleri için heyecanlanmaya devam ederken M. Night Shyamalan cephesinden bir yeni haber daha geldi. Önümüzdeki yıl 10-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek 72. Berlin Film Festivali'nin jüri başkanının M. Night Shyamalan olacağı açıklandı. 

Berlinale sanat yönetmeni Carlo Chatrian, “M. Night Shyamalan'ın jüri başkanı olarak görev yapma davetimizi kabul etmesinden onur duyuyoruz. Shyamalan, ABD sinema sektöründe benzersiz bir figür, vizyonuna sadık kalan bir film yapımcısı. Seçimimizde aradığımız şey de kişinin idealine olan bu dürüstlüktür.” ifadelerini kullanırken yönetmenin de yeni görevi için heyecanlandığını açıklamalarından hissediyoruz.

Shyamalan'ın yaptığı açıklama da bunu doğrular nitelikte: “Hollywood sistemi içinde her zaman bağımsız bir film yapımcısı gibi hissettim. Sesimizi tanımlayan, tam olarak içimizdeki farklı ve alışılmışın dışında olan şeylerdir aslında. Kendimde bunları sürdürmeye ve sanatımda bu yönleri korumak için başkalarını neşelendirmeye çalıştım. Berlinale'in bir parçası olmamın istenmesi benim için çok anlamlı."

 

ETİKETLER: “M. NİGHT SHYAMALAN , 72. BERLİN FİLM FESTİVALİ