METROPOL
METROPOL

09 Haziran 2022

İkinci Raund: Joker 2 Folie à Deux Geliyor

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Todd Phillips

@Instagram- Todd Phillips

Yönetmen Todd Philips, Joker'in devam filmi çalışmalarının başladığını Joaquin Phoenix'in senaryoyu okurken çektiği fotoğrafla duyurdu. Evet, Joker 2 resmen geliyor!

Aslında Joaquin Phoenix'in çok beğenilen performansı, 2019 yapımı filmin gişe başarısı ve aldığı yorumlar devam filminin geleceğini düşündürüyordu. Hatırlayacak olursanız film, 2020 yılı 92. Akademi Ödülleri'nde En iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu kategorileri de dahil olmak üzere 11 dalda aday gösterilmişti. Phoenix, etkileyici Joker performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü de kucaklamıştı. Kısacası aslında bir devam filmi bekleniyordu ancak işlerin gerçeğe dönüşmesi filmin sevenlerine de rahat bir nefes aldırdı. 

Todd Phillips

@Instagram- Todd Phillips

Phillips, Instagram gönderisinde yeni Joker filmi hakkında herhangi bir konu detayı paylaşmasa da öğrendiğimiz bir yeni bilgi daha var. Herhangi bir değişiklik olmazsa devam filminin adı Joker: Folie à Deux olacak. Bu Fransızca terimi "ikili delilik" olarak Türkçeleştirebiliriz. Bu isim de devam filminin odağı hakkında ipucu veriyor yorumları yapılsa da bizi nelerin beklediğini görmek için biraz daha sabretmemiz gerekecek. 

 

ETİKETLER: JOKER , JOAQUİN PHOENİX