METROPOL
METROPOL

16 Nisan 2021

Gucci Ailesi House Of Gucci Filminden Neden Memnun Değil?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

House Of GucciInstagram

1995 yılında Milan'da bir tetikçi tarafından vurularak öldürülen Gucci moda evinin eski başkanı Maurizio Gucci'nin cinayetini konu alan “House of Gucci”, Lady Gaga ve Adam Driver’ın yanı sıra Jared Leto ve Al Pacino gibi isimleri bir araya getiren kadrosuyla hepimizi sabırsızlandırıyor. Fakat filmin çekimleri tüm hızıyla devam ederken Gucci ailesinin gerçek hayattaki üyeleri, olayların gidişatından pek memnun değil.

Guccio Gucci'nin torunu Patrizia Gucci, Gucci ailesi adına The Associated Press’e Ridley Scott'ın yaklaşmakta olan filmi hakkında açıklama yaparak, sert bir şekilde eleştirdi. Hayal kırıklığına uğradıklarını belirten Gucci, “Kar elde etmek, Hollywood sisteminin gelirini artırmak için bir ailenin kimliğini çalıyorlar… Ailemizin bir kimliği, mahremiyeti var. Her şey hakkında konuşabiliriz ama aşılamayacak bir sınır var.” dedi. Patrizia Gucci, filmin kapsamı hakkında görüşmek için yönetmenin eşi Giannina Facio ile temasa geçtiğini, ancak herhangi bir yanıt almadığını da belirtti.

Patrizia Gucci’nin eleştirileri bunlarla da sınırlı değil, oyuncu kadrosuyla ilgili de açıklamalar da bulunarak endişelerini dile getirdi. “Büyükbabam, tüm Gucciler gibi çok yakışıklı bir adamdı. Çok uzun, mavi gözlü ve çok zarifti. Zaten çok uzun olmayan Al Pacino tarafından canlandırılıyor ve bu fotoğraf onu şişman, kısa, favorileri olan, gerçekten çirkin gösteriyor. Utanç verici, çünkü ona hiç benzemiyor.” dedi. Jared Leto'nun Paolo Gucci tasviriyle ilgili olarak ise “Korkunç, korkunç. Hâlâ kırgın hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

“House of Gucci” filmi, 1993 yılından beri Gucci ailesinin sahip olmadığı Gucci moda evinin işbirliğiyle çekiyor. Moda evi, Scott'ın yapımına filmin kostüm tasarımı ve sahne donanımı için gardırop arşivlerine erişim izni vermişti.

ETİKETLER: HOUSE OF GUCCİ , LADY GAGA , ADAM DRİVER