METROPOL
METROPOL

25 Kasım 2021

Greta Gerwig Masallar Diyarında

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

greta gerwig

Disney’in son live-action versiyonu Snow White’ın yazar kadrosunda Greta Gerwig’in yer aldığı duyuruldu.

Grimm Kardeşler masalına dayanan orijinal Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler çizgi filmi ilk kez 1938'de yayınlanmıştı. Disney'in ilk animasyon filmi olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, stüdyoya büyük başarılar kazandırdıktan sonra defalarca yeniden uyarlandı ve her seferinde bizi o büyülü dünyasına çekmeyi başardı. Disney’in son live-action versiyonu Snow White cephesinden de haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak, Wonder Women filmi ile ismini geniş kitlelere duyuran Gal Gadot'un, Disney’in live-action uyarlaması Snow White filminde kötü kalpli cadıyı canlandıracağı haberini almıştık.

Şimdi de yazar ekibine katılan yeni bir ismin duyurusu yapıldı. Son yıllarda imza attığı işlerle adından sıkça söz ettiren Greta Gerwig, Disney’in live-action uyarlaması Snow White’ın yazar kadrosunda.

Lady Bird ve Küçük Kadınlar filmleriyle radarımıza giren ve Akademi Ödülleri'nde En İyi Film ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında aday gösterilmesiyle kritik başarılara imza atan Gerwig nasıl bir iş çıkaracak merakla bekliyoruz.

 

ETİKETLER: GRETA GERWİG’ , SNOW WHİTE , DİSNEY