METROPOL
METROPOL

25 Eylül 2021

Fantastik Canavarlar Serisinin Yeni Filminin İsmi Belli Oldu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Fantastik Canavarlar

F:Warner Bros.

Profesör Albus Dumbledor’u daha yakından tanımaya, belki de en gizli sırlarını öğrenmeye hazır mısınız?

Harry Potter evreninden gelen haberler serinin üçüncü filmine beklediğimizden daha erken kavuşacağımızı doğruladı.

Ayrıca Fantastic Beasts'in üçüncü filminin vizyon tarihi ve tam ismi belli oldu. Fantastic Beasts yaptığı duyuruda filmin adının Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları) olduğunu açıkladı. 

Yaklaşan Fantastik Canavarlar filminde Dumbledore rolünde Jude Law, Newt Scamander rolünde Eddie Redmayne ve Gellert Grindelwald rolünde Mads Mikkelsen yer alıyor. Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Callum Turner, Jessica Williams, William Nadylam ve Katherine Waterston da başrollerde.

Hatırlayacağınız üzere serinin kötü karakteri Gellert Grindelwald’u canlandıran Jonny Deep, boşandığı oyuncu Amber Heard‘e şiddet uyguladığı iddialarıyla Warner Bros.’un isteği doğrultusunda Fantastic Beasts serisinde yer almayacağını açıklamıştı.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları, serinin diğer iki filminde olduğu gibi JK Rowling tarafından yazılacak ve David Yates tarafından yönetilecek. 

Ayrıca, serinin yeni filmi bir sürpriz yaparak beklenilenden daha erken gelecek. Warner Bros. çarşamba günü yaptığı açıklamada filmin Temmuz yerine 15 Nisan 2022’de vizyona gireceğini müjdeledi.

Film, Grindelwald'ın büyücülük dünyasının kontrolünü ele geçirmek istediğini bilen Dumbledore'un, eski ve yeni canavarlarla ve Grindelwald'ın büyüyen takipçileriyle karşılaştıkları tehlikeli bir görevde bir ekibe liderlik etmesi için Newt Scamander'ı görevlendirmesiyle birlikte gelişen olaylara odaklanacak.

Dumbledore ailesi ve Harry'nin en sevdiği Hogwarts Müdürünün arkasındaki karanlık ve şüpheli geçmişini aydınlatacak filmi sabırsızlıkla bekliyoruz.

ETİKETLER: FANTASTİC BEASTS: THE SECRETS OF DUMBLEDORE