METROPOL
METROPOL

20 Ocak 2022

Daniel Radcliffe'in Yeni Rolü

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Daniel Radcliffe

Getty Images

Harry Potter serisiyle adını geniş kitlelere duyuran Daniel Radcliffe, 2022 yılını hızlı ve yoğun geçirecek gibi görünüyor.

Radcliffe’i kısa bir süre önce, ekip arkadaşlarıyla birlikte ikonik seri Harry Potter’ın 20. yılına özel bir kutlama programıyla Hogwarts’a dönüş vesilesiyle izlemiştik. Oyuncu, ayrıca baharda vizyona girmesi planlanan Sandra Bullock ve Channing Tatum'un da rol aldığı The Lost City adlı komedi filmiyle de karşımıza çıkacak.

Gelen son haberlere göre Radcliffe’i bu kez de bir biyografi filminde izleyeceğiz. Oyuncu, 80’lerin başından beri yaptığı parodi şarkı ve videolarla ikonikleşen 5 Grammy sahibi, "Weird Al" Yankovic’e hayat verecek.

Yalnızca The Roku Channel’da ekranlara gelecek film, Yankovic’in kariyer yolculuğunun yanı sıra özel hayatına dair bilinmeyen detayları da içerecek. Aynı zamanda filmin senaryosunu ve yapımcılığını üstlenen Yankovic, kendisini Radcliffe’in canlandıracak olmasından oldukça mutlu. Ünlü müzisyen, Daniel’ın filmde beni canlandıracak olmasından dolayı fazlasıyla heyecanlıyım. Gelecek neslin onu bu rol ile hatırlayacak olacağından hiçbir şüphem yok. diyerek filmle ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Yankovic’in Eric Appel ile birlikte yazdığı filmin çekimlerine Şubat ayında başlanacak.

ETİKETLER: DANİEL RADCLİFFE , WEİRD AL YANKOVİC