METROPOL
METROPOL

06 Mayıs 2021

Blake Lively’nin Yeni Projesi Belli Oldu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

blake livelyMARC PIASECKI/GETTY IMAGES

Blake Lively ve Diablo Cody, Lady Killer çizgi romanının uyarlaması için kolları sıvadı.

İlk olarak Deadline’ın duyurduğu habere göre Netflix, Blake Lively’yi başrolde oynamaya; Juno, Tully ve Young Adult gibi filmlerin senaryolarında imzası bulunan Diablo Cody'yi de senaryoyu uyarlama konusunda ikna etmeyi başardı. Lively, başrolün yanı sıra yapımcı olarak da görev yapacak. Gossip Girl efsanesiyle hayatımıza giren Lively son olarak, A Simple Favor, The Rhythm Section gibi filmlerle karşımıza çıkmıştı.

Joëlle Jones imzalı Lady Killer, 1950'lerde geçen bir gerilim. Boş zamanlarında kiralık katil olarak gizli bir hayat süren mükemmel bir ev kadını olan Josie Schuller'in hikâyesine odaklanıyor. Lady Killer ilk olarak 2015 yılında tanıtılmış, 2016 yılında Eisner Ödülleri’nde adaylık elde etmişti.

Her şey planlandığı gibi giderse bu, ekran için geliştirilecek ikinci Jones çizgi romanı olacak. Daha önce CW, DC çizgi romanı Wonder Girl'e dayanan bir dizinin hazırlıklarına başlamıştı, ancak proje bazı nedenlerden dolayı yarım kalmıştı.

Serinin yaratıcısı Jones, 2015 yılında The Mary Sue ile yaptığı bir röportajda, Lady Killer fikrinin 1940'lardan 1960'lara kadar eski reklamcılık ve illüstrasyon sevgisinden geldiğini açıklamış, “Sadece o dünyada oynamama izin verecek bir hikaye yaratmak istedim.” demişti.

ETİKETLER: LADY KİLLER , NETFLİX , BLAKE LİVELY