METROPOL
METROPOL

29 Eylül 2021

Benedict Cumberbatch ile Ressam Louis Wain'in Dünyasına

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

the electrical life of louis wain
IMDB

Renkli fantastik portreleri ve elbette alametifarikası haline gelen kedi çizimleriyle tanıdığımız ressam Louis Wain’in hayatı, biyografik bir filme konu oluyor. The Electrical Life of Louis Wain isimli filmde, Wain'in okul hayatı, kariyeri, evlilik yaşantısı gibi hayatının önemli noktaları anlatılacak. 10 yaşına kadar ailesi tarafından okula gönderilmeyen ve sorunlu bir öğrencilik hayatı yaşayan ressamın hayatı, West London School of Art'a girmesi ile değişir. Sanatı hayatının odağı haline getiren Wain, 23 yaşına geldiğinde kendisinden 10 yaş büyük olan Emily ile evlenir. Ancak çiftin mutlulukları uzun sürmez, evliliklerinin 3. yılında Emily meme kanserinden yaşamını yitirir. Eşini kaybetmesinin ardından kendisini çizimlerine veren Wain, takıntı haline getirdiği kedileri eserlerine yansıtmaya başlar. Film, Wain’in bu takıntılı dönemine ve kedili çizimlerine derinlemesine bir bakış atacak.

Will Sharpe’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve aynı zamanda Simon Stephenson ile senaryosunu da kaleme aldığı filmin başrollerinde ise Benedict Cumberbatch ve Claire Foy’u izleyeceğiz. Göz kamaştırıcı kariyerinde emin adımlarla ilerlemeye devam eden Benedict Cumberbatch, çılgın fikirler ve olağanüstü sanatsal üretimleriyle İngiltere'nin en etkili sanatçılarından birine hayat verecek olmasıyla da hepimizi heyecanlandırıyor.

Ayrıca başrol ikilisine Taika Waititi, Andrea Riseborough, Toby Jones, Stacy Martin, Hayley Squires, Phoebe Nicholls, Adeel Akhtar, Asim Chaudhry, Richard Ayoade, Julian Barratt, Sophia di Martino ve filmin anlatımını üstlenen Olivia Colman eşlik edecek. The Electrical Life of Louis Wain’in yayımlanan fragmanı da Viktorya dönemi Londra'sının atmosferiyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Bir kedinin dünyasında nasıl yaşanılır sorusunun peşinden giden film, 5 Kasım’da Amazon Prime kataloğuna eklenecek.

ETİKETLER: THE ELECTRİCAL LİFE OF LOUİS WAİN , BENEDİCT CUMBERBATCH