METROPOL
METROPOL

12 Mayıs 2022

Avatar: The Way of The Water'dan İlk Fragman Geldi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

avatar 2

Dünyanın en çok gişe geliri getiren filmi Avatar'ı izlememizin üzerinden tam 13 yıl geçti. Vizyona girdiği dönemde büyük ses getiren filmin devamının geleceği bir süre önce duyurulmuştu. Şimdi elimizde dumanı üstünde tüten bir fragman var.

Disney, geçtiğimiz hafta sonu Doctor Strange in the Multiverse of Madness gösteriminde özel olarak sinemalarda yayınladığı fragmanı Pazartesi günü çevrimiçi olarak da yayınladı. Şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan filmin devamı, ilk filmdeki olaylardan on yıldan fazla bir süre sonra geçiyor. Avatar: The Way Of Water başlıklı film, Sully ailesini (Jake, Neytiri ve çocukları), onları takip eden sorunları, birbirlerini güvende tutma çabaları ve hayatta kalmak için verdikleri savaşlarına odaklanacak.

İlk filmin yıldızları Sam Worthington, Zoe Saldana ve Sigourney Weaver'a devam filminde, Kate Winslet, Michelle Yeoh, Vin Diesel ve Edie Falco eşlik ediyor. Fragmanda filmin baş kahramanı Jake Sully'nin "Bildiğim tek şey var, Nereye gidersek gidelim aile, kalemizdir." dediğini duyuyoruz. Yine fragmandan anladığımız üzere film, Cameron'ın her zaman bahsettiği gibi okyanus içinde ve çevresinde geçiyor. Ayrıca bu seride yeni yaratıklarla karşılaşacağız. İlk filmdeki görüntüleri ve yaratılan dünyayı hatırladıkça devam filmi için heyecanlandığımızı belirtmemiz gerek.

16 Aralık tarihinde vizyona girmesi planlanan Avatar: The Way of Water'ın fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

ETİKETLER: AVATAR