METROPOL
METROPOL

21 Ocak 2022

94. Oscar Ödülleri Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-01/20/gettyimages-12051554741-1280x854.jpg

Fotoğraf: Getty Images

Ödül törenleri içerisinde kuşkusuz en merak edileni Oscarlar. Kırmızı halı geçidinden kimlerin küçük heykelciğe sahip olacağına kadar her detayı iple çekiyoruz. Üstelik pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl alıştığımız şekilde düzenlenememesi, bu yılki beklentileri iyice artırıyor. Peki, 27 Mart akşamı Dolby Tiyatrosu’na geri dönecek 2022 Oscar Ödülleri’nde bizleri neler bekliyor bakalım:

Kimin ve hangi yapımların birbiriyle yarışacağı 8 Şubat’ta açıklanacak. Bekleyiş esnasında bir çıkarımda bulunacak olursak; 79. Altın Küre kazananları yol gösterici konumda yer alıyor. En İyi Film dalında Belfast, The Power of the Dog, King Richard, Dune ve West Side Story yarışın içinde olacak yapımlardan. Herhangi bir sürprizle karşılaşmamamız durumunda ise Olivia Colman, Kristen Stewart, Lady Gaga ve Nicole Kidman En İyi Kadın Oyuncu ödülü için muhtemelen aday gösterilecek.

Merak edilen konulardan biri de Oscarlar’a bu sene kimin sunuculuk yapacağı. Zira birkaç yıldır bu görev için biri seçilmiyordu. Bu sene ise Tom Holland başta olmak üzere Pete Davidson ve Selena Gomez gibi farklı adaylar başı çekiyor. Ancak henüz resmi olarak kararlaştırılmış bir isim yok.

Törenin henüz nasıl bir formatta gerçekleşeceği de gizemini şimdilik koruyor. Eğer eski görkemiyle düzenlenecek olursa, ki hepimizin görmek istediği manzara bu yönde, gecede birkaç isim de sahne alabilir. Ariana Grande, Billie Eilish ve Beyoncé ise bu noktada öne çıkan yıldızlar.

ETİKETLER: 2022 OSCAR ÖDÜLLERİ , 94. OSCAR ÖDÜLLERİ , SİNEMA