METROPOL
METROPOL

09 Kasım 2021

24. İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Adayları Açıklandı

Belfast movieBelfast

Ödül sezonunun müjdeleyecisi, 24. İngiliz Bağımsız Film Ödülleri adayları açıklandı. 5 Aralık’ta Londra’da gerçekleşecek ödül töreninin adayları arasında toplam 11 adaylıkla Kenneth Branagh imzalı Belfast ve Philip Barantini imzalı Boiling Point dikkat çekiyor.

24. İngiliz Bağımsız Film Ödülleri adaylarının tam listesi şöyle:

En İyi Film
After Love
Ali & Ava
Boiling Point
The Nest
The Souvenir Part II

En İyi Yönetmen
Philip Barantini – Boiling Point
Clio Barnard – Ali & Ava
Sean Durkin – The Nest
Joanna Hogg – The Souvenir Part II
Aleem Khan – After Love

En İyi Kadın Oyuncu
Caitríona Balfe – Belfast
Carrie Coon – The Nest
Claire Rushbrook – Ali & Ava
Joanna Scanlan – After Love
Ruth Wilson – True Things

En İyi Erkek Oyuncu
Riz Ahmed – Encounter
Adeel Akhtar – Ali & Ava
Stephen Graham – Boiling Point
Jude Law – The Nest
James Norton – Nowhere Special

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Judi Dench – Belfast
Jo Hartley – Sweetheart
Nathalie Richard – After Love
Vinette Robinson – Boiling Point
Tilda Swinton – The Souvenir Part II

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Talid Ariss – After Love
Richard Ayoade – The Souvenir Part II
Lucian-River Chauhan – Encounter
Ciarán Hinds – Belfast
Ray Panthaki – Boiling Point

Douglas Hickox En İyi İlk Film Ödülü
Prano Bailey-Bond – Censor
Celeste Bell – Poly Styrene: I Am A Cliché
Cathy Brady – Wildfire
Aleem Khan – After Love
Marley Morrison – Sweetheart

En İyi Senaryo
Clio Barnard – Ali & Ava
Terence Davies – Benediction
Sean Durkin – The Nest
Joanna Hogg – The Souvenir Part II
Aleem Khan – After Love

En İyi Çıkış Yapan Yapımcı
Michelle Antoniades – Sweetheart
Helen Jones – Censor
Jessica Malik – She Will
Hester Ruoff – Boiling Point
Rob Watson – The Power

En İyi İlk Senaryo
Prano Bailey-Bond, Anthony Fletcher –  Censor
Cathy Brady – Wildfire
Aleem Khan – After Love
Marley Morrison – Sweetheart
Reggie Yates – Pirates

Raindance Keşif Ödülü
Bank – Job Daniel Edelstyn, Hilary Powell, Christopher Hird
The Bike Thief – Matt Chambers, Pk Fellowes, Sophia Gibber, Lene Bausager
I Am Belmaya – Sue Carpenter, Christopher Hird
Poly Styrene: I Am A Cliché – Paul Sng, Celeste Bell, Zoë Howe, Rebecca Mark-Lawson, Matthew Silverman, Daria Nitsche
Rebel Dykes – Harri Shanahan, Siân A. Williams, Siobhan Fahey

En İyi Kısa Film
Egúngún (Masquerade)
Femme
Night Of The Living Dread
Play It Safe
Precious Hair & Beauty

En İyi Uluslararası Film
Compartment No. 6
First Cow
Flee
Petite Maman
Pleasure

En İyi Casting
Shaheen Baig – After Love
Shaheen Baig – Ali & Ava
Shaheen Baig – Pirates
Lucy Bevan, Emily Brockmann – Belfast
Carolyn Mcleod – Boiling Point

En İyi Sinematografi
Mátyás Erdély – The Nest
Magdalena Kowalczyk – Cow
Matthew Lewis – Boiling Point
Annika Summerson – Censor
Haris Zambarloukos – Belfast

En İyi Kostüm Tasarımı
Michael O’Connor – The Electrical Life Of Louis Wain
Grace Snell – The Souvenir Part II
Guy Speranza – Everybody’s Talking About Jamie
Annie Symons – Benediction
Charlotte Walter – Belfast

En İyi Müzik
Iain Cooke – Pirates
Connie Farr, Harry Escott – Ali & Ava
Jed Kurzel – Encounter
Clint Mansell – In The Earth
Van Morrison – Belfast

En İyi Efekt
Steven Bray, Mike Knights – Dashcam
Gary Brown, István Molnár, Dan Martin – Censor
Rupert Davies – The Electrical Life Of Louis Wain

En İyi Kurgu
Helle Le Fevre – The Souvenir Part II
Rebecca Lloyd, Jacob Schulsinger, Nicolas Chaudeurge – Cow
Úna Ní Dhonghaíle – Belfast
Mark Towns – Censor
Ben Wheatley – In The Earth

En İyi Makyaj & Saç Tasarımı
Siobhan Harper-Ryan – The Souvenir Part II
Vickie Lang, Kristyan Mallett, Donald Mcinnes – The Electrical Life Of Louis Wain
Ruth Pease – Censor
Nadia Stacey – Everybody’s Talking About Jamie
Wakana Yoshihara – Belfast

ETİKETLER: 24. İNGİLİZ BAĞIMSIZ FİLM ÖDÜLLERİ