LIVING
LIVING

02 Mart 2021

Yeni Nesil Tatil Alternatifleri

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

seyahat
Fotoğraf: @izkiz

 

Parlayan güneşin ve gün geçtikçe güzelleşen havanın yavaş adımlarla kanımıza girmesiyle birlike hiç şüphesiz içimizde uzun süredir tuttuğumuz tatil isteği biraz daha ivme kazanacak. Yaşadığımız süreci düşündüğümüzde ise güveni ön planda tutarak seyahat planlarımıza farklı bir yön vermememiz gerekli. Doğanın ve açık alanların ne kadar değerli olduğunu anladığımız dönemde kendi alanımızı yaratabileceğimiz yeni tatil seçenekleri gün yüzüne çıkıyor.

Glamping ya da denizle iç içe olabileceğimiz yelken tatilleri bu konuda gün geçtikçe popülerleşen yeni nesil yaklaşımlar arasındaki yerini alıyor. Çadırda yaşama felsefesine lüks bir pencereden bakan glamping Türkiye’nin hemen her yerinde bulabileceğiniz değişik versiyonlarla keyifli olduğu kadar güvenli bir yol sunuyor.

Yelken tatilleri ise özellikle yaz mevsiminde tercih edebileceğiniz, geçmişte daha fazla yapılan “Mavi Tur” seyahatlerinin isteğe göre süresini belirlediğiniz güncel bir versiyonu. Öncesinde biraz özenli bir planlama gerektirse de sizi denizle buluşturan bu tatil alternatifini mutlaka değerlendirin.

Doğanın içinde bulunan, açık alanda yürüyüşlere çıkabileceğiniz, size nefes aldırırken tatil ruhundan da ödün vermeyeceğiniz 5 instagram hesabı size yaklaşmakta olan yeni tatil sezonu için fikir verebilir.

 

 

ETİKETLER: SEYAHAT , TATİL ROTASI , 2021