METROPOL
METROPOL

10 Şubat 2022

Kapadokya'nın Büyülü Atmosferinden İlhamla

YAZI: VOGUE TÜRKİYE

Argos in Kapadokya

Argos in Cappadocia, Artist in Residence ile misafirlerine zengin bir tarih, eşşiz güzellikte manzaralar, yöresel ürünler ve geleneksel tariflerle hazırlanan menüler ile otantik dekorasyonla buluşan mimarinin yanı sıra sanatla zenginleştirilmiş bir konaklama sunmaya devam ediyor. 

Kapadokya’nın büyülü coğrafyasından ilham alan Artist in Residence projesi ünlü sanatçıların yaratım süreçlerine benzersiz bir deneyimle katkı sunuyor.

Proje kapsamında, 24-27 Ocak’ta gerçekleşen programın üçüncü deneyimin konukları yönetmen/yazar Mu Tunç ve dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı/şarkı yazarı Zola Jesus oldu. Mu Tunç, geçen Kasım ayında da Art Goes Argos kapsamında Argos in Cappadocia’da ilham yolculuğuna çıkmasının ardından bu deneyimi ikinci kez yaşayan ilk isim oldu. 

Argos in Kapadokya

Kendine has tarzı, şarkıları ve sesiyle dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip olan Zola Jesus, özel olarak hazırlanan program kapsamında Argos in Cappadocia’nın farklı mekanlarını deneyimledi. Argos in Cappadocia’nın, bulunduğu coğrafyayı yansıtan mistik atmosferi Zola Jesus’un özgün yaratım sürecine eşlik ederken, sanatçı Bezirhane’nin büyülü atmorferinden aldığı ilham ile piyano başına geçip özel bir konser verdi. Mu Tunç ise hem Zola Jesus’un bu ilham yolculuğunu hem de konseri kameraya alarak özel bir kolaj film haline getirdi. Zola Jesus ve Mu Tunç, Art Goes Argos kapsamında önümüzdeki dönemde de üretimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek. 

 

ETİKETLER: ARGOS İN CAPPADOCİA , MU TUNÇ , ZOLA JESUS